Kapituła

Skład kapituły

 

prof. Alicja Chybicka

Lekarka medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierowniczka Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senatorka VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.

 

Marcin Garcarz

Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu od listopada 2018 roku. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwent studiów podyplomowych Executive MBA w Apsley Business School w Londynie, a także zarządzania ochroną zdrowia i zarządzania agrobiznesem w Szkole Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum. Długoletnio związany z Urzędem Miejskim Wrocławia, gdzie w latach 2002-2010 był rzecznikiem prasowym prezydenta, a od 2012 roku dyrektorem Departamentu Prezydenta. Współautor czterech zwycięskich kampanii samorządowych KWW Rafała Dutkiewicza. Uprawniony ratownik WOPR, instruktor pływania i sternik motorowodny. Interesuje się literaturą rosyjską, muzyką filmową. Miłośnik podróży i karnawału, dlatego najchętniej odwiedza Amerykę Południową.

 

Radosław Gągała

HR Manager, Faurecia Wałbrzych S.A.

Od ponad 12 lat związany z HR. Swoje doświadczenie i kompetencje budował w międzynarodowych organizacjach z branży automotive. Aktualnie realizuje się zawodowo w Firmie Faurecia Wałbrzych S.A. Oddział Comfort & Trim w której odpowiada za całość procesów HR. 

Przedsiębiorczy, zmotywowany, skoncentrowany na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań oraz usprawnianiu bieżących procesów. Do działania napędza go praca z ludźmi i dla ludzi. 

W wolnych chwilach odkrywa Dolny Śląsk przemierzając go na rowerze.

 

Remigiusz Jezierski
Prezes Partnerskiego Klubu Biznesu Wrocław,  znany i ceniony były piłkarz.


Jego rodzimym klubem była Polonia Świdnica, a wraz z edukacją na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, którą ukończył jako magister ekonomii, rozwijał karierę zawodniczą w Śląsku Wrocław, z którym w 2000 roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po pięciu latach wyjechał do Izraela, by tam strzelać bramki dla Hapoel Beer Szewa i chwilę później również Bnei Sachnin. Powrót do Polski to trzy kolejne kluby: Górnik Łęczna, Ruch Chorzów (awans do Ekstraklasy, finał Pucharu Polski), Jagiellonia Białystok (zdobycie Pucharu Polski), by na koniec kariery w sezonie 2010/11 zdobyć tytuł wicemistrza Polski znowu w barwach Śląska. Ze świata futbolu nigdy nie zrezygnował – do dnia dzisiejszego pracuje jako ekspert piłkarski stacji telewizyjnej Canal+, dla której komentuje mecze piłkarskie. 

Teraz realizuje swoje zainteresowanie biznesem prowadząc Agencję Sportową AS35 i zarządzając wrocławskim Klubem Biznesu. Na co dzień ojciec dwójki już prawie dorosłych dzieci, pasjonat sportu, kibic AC Milan, wciąż aktywnie uprawia kilka dyscyplin m.in. tenisa.

 

Teresa Kachniarz


z wykształcenia anglistka z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu bankowiec, przez ostatnie 22 lata związana z Raiffeisen Bankiem, którego oddział zakładała we Wrocławiu, by rozwinąć go w region dolnośląski, a w ostatnich latach zrządzać makroregionem obejmującym zachodnią Polskę. Studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej, w Wyższej Szkole Bankowej oraz Harvard Business School umocniły jej doświadczenia w finansach i zarządzaniu, jest energiczną, energetyzującą i inspirującą liderką z dyplomem coacha z European Mentoring and Coaching Council Davida Clutterbucka. Wieloletni członek Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Zachodniej Izby Gospodarczej. W roku 2015 otrzymała Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej z Ministerstwa Gospodarki RP.

Obecnie członek Zarządu Zrzutka.pl. Jest także Prezesem Zarządu Oleśnickiego Chóru Kameralnego Appassionata, gdzie realizuje swoje pasje organizacyjne i artystyczne.

 

Tomasz Kosiński

 Od 10 lat związany z rynkiem usług medycznych, współwłaściciel kliniki „A2 Clinic”, którą zarządza. Od 5 lat jest również członkiem zarządu Globe Badania Kliniczne Sp. z o.o.

W latach 2014-2019 był prezesem zarządu spółki Medical Progress powołanej przez Pracodawców Zdrowia, w której stworzył i rozwijał największą grupę zakupową na rynku prywatnych podmiotów medycznych.

Doświadczenie managerskie w obszarze zarządzania strategicznego, obsługi klienta, rozwoju produktów i dystrybucji zdobywał w firmach w branży finansowej – przez 12 lat pracował w top managemencie w grupie Credit Agricole, kolejno w Europejskim Funduszu Leasingowym, Lukas Banku, potem Credit Agricole Bank Polska S.A.

Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ukończył studia podyplomowe „Finanse i bankowość” oraz „Zarządzanie firmą” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Studia MBA ukończył w Ernst & Young Academy of Business.

Kocha góry, w których najbardziej aktywnie spędza czas w zimie na nartach, snowboardzie i skiturach. 

Katarzyna Lubiniecka-Różyło


Wrocławianka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wrocław, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet, nauczycielka akademicka. Rzeczniczka realnego równouprawnienia kobiet i mężczyzn. 
 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez 22 lata była dziennikarką i redaktorką Gazety Wyborczej we Wrocławiu, gdzie m.in. kierowała działami kryminalnym i kultury. Następnie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zajmowała się promocją i informacją funduszy unijnych. Należała m.in. do Grupy Sterującej ds. Realizacji Zasady Równości Szans Kobiet i Mężczyzn w Funduszach Europejskich przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Była także koordynatorką ds równego traktowania w UMWD. Dzięki jej staraniom,  marszałek województwa dolnośląskiego, jako pierwszy marszałek w Polsce, podpisał Kartę Różnorodności.

W ostatnich latach współorganizowała prodemokratyczne i prokobiece manifestacje we Wrocławiu.

Obecnie jest nauczycielką akademicką, uczy studentów dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Ma męża Macieja i dwoje dzieci: dorosła już córkę i syna – licealistę.

 

Iwona Makowiecka

Iwona Makowiecka, Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Freie Universität Berlin. Z tematyką gospodarczą związana od początku transformacji. W latach 1991- 2006 pracowała w Konsulcie Generalnym Niemiec we Wrocławiu jako pełnomocnik ds. kontaktów gospodarczych. Od 2006 kieruje biurem regionalnym Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Wrocławiu, które aktywnie wspiera kontakty biznesowe i instytucjonalne pomiędzy polskimi i niemieckimi partnerami. Członkini (ambasadorka) stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”.

 

Artur Mazurkiewicz

Finansista, technik informatyk. W 1997 r. stworzył swoją pierwszą firmę – w branży internetowej - heapmail Internet Solutions sp. z o.o. w Wałbrzychu, którą zarządza do dziś. Udziałowiec w kilku firmach ICT. Inwestuje i zarządza także w branży beauty. Trener biznesu.
Zaangażowany w działalność społeczną - Past President Rotary Club Świdnica-Wałbrzych, od 2012 r. Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców - regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan. Przewodniczący Rady Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

 

Dorota Mroczkowska

Energiczna przedsiębiorczyni z prawie 30 letnim doświadczeniem biznesowym w wymagającym sektorze czekoladek premium. Wraz z mężem założyła i prowadzi Manufakturę Doti w Smolcu pod Wrocławiem.

Specjalnością Manufaktury Doti są owoce i orzechy w czekoladzie. Firma konsekwentnie i kreatywnie buduje pozycję brandu Doti na rynku krajowym i zagranicznym. Rozwijane są innowacyjne, wysokojakościowe  produkty z wykorzystaniem tradycyjnej technologii. Czekoladki Doti są pyszne, a ich składy zgodne z najnowszymi trendami żywieniowymi, poparte certyfikacjami BIO, Gluten free, a także licznymi nagrodami za smak i jakość.

.

 

Izabela Olszewska

Z wykształcenia elektronik-informatyk i ekonomistka specjalizująca się w zarządzaniu i finansach, ukończyła trzy polskie uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Z tą ostatnią współpracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych. Przez wiele lat pełniła funkcję Dyrektora Generalnego oraz Członka Zarządu IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o..

Jako mama trójki nastolatków już dawno odkryła, że najlepszym hobby jest sen, a kolejne powinny być wspólne dla niej i dla jej rodziny. Z kilku miłości nie zrezygnuje jednak nigdy: do podróży, wypraw górskich, robótek ręcznych, szpilek i... do Nowego Jorku.

 

Katarzyna Paszkiewicz

Dyrektorka ds. Personalnych Obszaru Produkcji 3M w Polsce. Katarzyna Paszkiewicz jest związana z 3M od 2011 r. Przyczynia się do dynamicznego rozwoju firmy poprzez budowanie efektywnych i konkurencyjnych praktyk w obszarze HR. Od 2014 roku na stanowisku Dyrektorki ds. Personalnych organizacji produkcyjnej 3M w Polsce, przez 2 lata w Zarządzie spółek. 

Katarzyna zdobywała doświadczenie w HR w Philipsie, gdzie obejmowała stanowiska od projektowych po HR Generalisty. Wcześniej, przez 4 lata, pracowałą jako Research Manager w firmie badań rynku Interview-NSS w Holandii, w Amsterdamie, gdzie rozwijała badanie czytelnictwa i oglądalności dla międzynarodowych mediów takich jak m.in.: BBC, CNN, Nat Geo czy Newseek i Time Magazine.
Katarzyna ukończyła psychologię ze specjalizacją społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzięki m.in. stypendium Stefana Batorego studiowała przez rok psychologię biznesu na Uniwersytecie w Północnej Karolinie, USA oraz ukończyła studia podyplomowe Prawo Pracy na Uniwersytecie Poznańskim. 
Prywatnie mama 15-letniej córki i pasjonatka jazdy konnej.

 

Anita Stasiak-Bełz

Anita Stasiak-Bełz, z wykształcenia ekonomistka specjalizująca się w zarządzaniu przedsiębiorstwem,  od 3 lat jest Prezesem Dolnośląskich Młynów SA. a z samą firmą związana jest od lat czterech. Okres jej Prezesury to czas nieustających zmian w firmie zarówno organizacyjnych, jak i tych, bazujących na informatyzacji i automatyzacji procesów. Ceni sobie biznesowe wyzwania, pasjonuje ją poszukiwanie nowych rozwiązań, jest zwolenniczką prostych struktur i procesów, ale to zawsze ludzie z którymi pracuje są motorem jej działania. Zasadniczą część doświadczeń zawodowych zdobyła w firmach produkcyjnych o profilu spożywczym zaczynając od pracy w firmie Cargill (Polska) Sp. z o.o. w Dziale Personalnym, następnie w szeroko rozumianym Łańcuchu Dostaw, poprzez budowę fabryki oraz stworzenie całej organizacji i struktury dla firmy Bama Europa.

 

Prywatnie mama dwóch nastolatków lubiąca aktywnie spędzać wolny czas biegając, jeżdżąc na rowerze czy wędrując po górskich szlakach.

 

Jolanta Suława

Prezeska Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkinią lub prezeską zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom, wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.

 

Anna Żabska


Anna Żabska to prezeska zarządu Zamku Książ w Wałbrzychu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektorki Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kieruje Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Prawo.
 

Tworzyła i przez lata koordynowała Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny. Jest Certyfikowanym Project Managerem IPMA. Ukończyła szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada certyfikat trenera szkoleniowego. Studiowała także na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Praktyki zdobywała m.in. w Ambasadzie RP w Hadze.

 

© 2020 Kobiece Twarze. Wszelkie prawa zastrzeżone.