Kapituła

Skład kapituły

 

Mariusz Świętochowski

Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu IBM Polska Sp. z o.o. Związany z sektorem usług IT oraz outsourcingu od ostatnich 15 lat. Zajmujący w strukturach IBM stanowiska kierownicze od niższego do wyższego szczebla. Aktywny trener i coach dla kadry zarządzającej w zakresie kompetencji przywódczych, zarządzania zespołem i zaangażowaniem pracownika.
Prywatnie mąż i tata. Pasjonat klasycznej motoryzacji.

 

prof. Alicja Chybicka

Lekarka medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierowniczka Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senatorka VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.

 

Radosław Gągała

HR Manager, Faurecia Wałbrzych S.A.

Od ponad 12 lat związany z HR. Swoje doświadczenie i kompetencje budował w międzynarodowych organizacjach z branży automotive. Aktualnie realizuje się zawodowo w Firmie Faurecia Wałbrzych S.A. Oddział Comfort & Trim w której odpowiada za całość procesów HR. 

Przedsiębiorczy, zmotywowany, skoncentrowany na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań oraz usprawnianiu bieżących procesów. Do działania napędza go praca z ludźmi i dla ludzi. 

W wolnych chwilach odkrywa Dolny Śląsk przemierzając go na rowerze.

 

Barbara Grzegorczyk

Od 2012 roku jest Prezeską Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE”. Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy, należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezeską  Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”. Do tego miejsca żywi szczególny sentyment.
 

Barbara Grzegorczyk z wykształcenia jest finansistką, posiada również dyplom studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. W 2004 roku zdała egzamin przed Ministrem Skarbu, uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Zasiadała w Radach Nadzorczych Spółek: MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz WP Hala Ludowa Sp. z o.o. we Wrocławiu. 
 

Interesuje się ezoteryką. Regularnie pływa, a wolny czas spędza w swoim domu letniskowym nad jeziorem.

 

Remigiusz Jezierski
Dyrektor Klubu Biznesu Olympic to znany i ceniony były piłkarz.


Jego rodzimym klubem była Polonia Świdnica, a wraz z edukacją na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, którą ukończył jako magister ekonomii, rozwijał karierę zawodniczą w Śląsku Wrocław, z którym w 2000 roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po pięciu latach wyjechał do Izraela, by tam strzelać bramki dla Hapoel Beer Szewa i chwilę później również Bnei Sachnin. Powrót do Polski to trzy kolejne kluby: Górnik Łęczna, Ruch Chorzów (awans do Ekstraklasy, finał Pucharu Polski), Jagiellonia Białystok (zdobycie Pucharu Polski), by na koniec kariery w sezonie 2010/11 zdobyć tytuł wicemistrza Polski znowu w barwach Śląska. Ze świata futbolu nigdy nie zrezygnował – do dnia dzisiejszego pracuje jako ekspert piłkarski stacji telewizyjnej Canal+, dla której komentuje mecze piłkarskie. 

Teraz realizuje swoje zainteresowanie biznesem prowadząc Agencję Sportową AS35 i zarządzając wrocławskim Klubem Biznesu. Na co dzień ojciec dwójki już prawie dorosłych dzieci, pasjonat sportu, kibic AC Milan, wciąż aktywnie uprawia kilka dyscyplin m.in. tenisa.

 

Teresa Kachniarz


z wykształcenia anglistka z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu bankowiec, przez ostatnie 22 lata związana z Raiffeisen Bankiem, którego oddział zakładała we Wrocławiu, by rozwinąć go w region dolnośląski, a w ostatnich latach zrządzać makroregionem obejmującym zachodnią Polskę. Studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej, w Wyższej Szkole Bankowej oraz Harvard Business School umocniły jej doświadczenia w finansach i zarządzaniu, jest energiczną, energetyzującą i inspirującą liderką z dyplomem coacha z European Mentoring and Coaching Council Davida Clutterbucka. Wieloletni członek Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Zachodniej Izby Gospodarczej. W roku 2015 otrzymała Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej z Ministerstwa Gospodarki RP.

Obecnie członek Zarządu Zrzutka.pl. Jest także Prezesem Zarządu Oleśnickiego Chóru Kameralnego Appassionata, gdzie realizuje swoje pasje organizacyjne i artystyczne.

 

Joanna Konczanin


Absolwentka psychologii, certyfikowana trenerka, posiada najwyższe uprawnienia w coachingu - Coach Supervisor na standardach European Mentoring&Coaching Council.
 

Realizuje autorskie projekty dla kobiet: Przestrzeń Kobiecych Inspiracji, Kobieca Strona Sukcesu, High Quality Woman, jestem także współorganizatorką Kobiecych Spotkań Biznesowych i Energii Kobiecości. Była partnerką merytoryczną cyklu szkoleniowego Kobiecy Sukces w Polityce pod patronatem minister Ilony Antoniszyn-Klik, współorganizowanego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywność Kobiet. Występuje na kobiecych konferencjach, m.in. Skrzydła Sukcesu, Dolnośląskie Forum Kobiet, Aktywność Kobiet.
 

Od ponad dwudziestu lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz towarzyszy w rozwoju klientom indywidualnym. Dzieli się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z firmami różnej wielkości i instytucjami użyteczności publicznej. W jej szkoleniach uczestniczyli m.in. pracownicy PricewaterhouseCoopers, KGHM, Poczty Polskiej, Narodowego Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Grupy Lotos, Wajnert Meble, Krajowej Izby Gospodarczej. Od 2000 roku szkoli także pracowników ochrony zdrowia. Prowadzi również zajęcia na studiach podyplomowych oraz gościnnie wykłady dla studentów m.in. Wyższej Szkoły Bankowej, warszawskich Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Szkoły Głównej Handlowej oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Jest autorką poradnika „Sposoby na stres” wydanego przez Główny Inspektorat Pracy w ramach kampanii Stres w Pracy.

Szkoliła się u takich ekspertów jak: Robert Cialdini, Kevin Hogan, Robert Dilts, Andrzej Batko, Anthony Robbins, Richard Bandler, Jack Canfield, Brian Tracy, Richard Bolstad. Wykorzystując nowoczesne techniki psychologiczne wspiera w rozwoju osobistym klientów indywidualnych jako coach w zakresie osiągania celów życiowych i rozwijania osobistych zasobów. Stale współpracuje z mediami – jej eksperckie wypowiedzi pojawiają się m.in. w Telewizji Polskiej, TVN, Radiu Zet, Radiu WaWa, TokFM, Antyradiu, Radiu Kolor, Newsweeku, Polityce, dziennikach ogólnopolskich i prasie kobiecej.

 

Katarzyna Lubiniecka-Różyło


Wrocławianka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wrocław, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet, nauczycielka akademicka. Rzeczniczka realnego równouprawnienia kobiet i mężczyzn. 
 

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez 22 lata była dziennikarką i redaktorką Gazety Wyborczej we Wrocławiu, gdzie m.in. kierowała działami kryminalnym i kultury. Następnie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zajmowała się promocją i informacją funduszy unijnych. Należała m.in. do Grupy Sterującej ds. Realizacji Zasady Równości Szans Kobiet i Mężczyzn w Funduszach Europejskich przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Była także koordynatorką ds równego traktowania w UMWD. Dzięki jej staraniom,  marszałek województwa dolnośląskiego, jako pierwszy marszałek w Polsce, podpisał Kartę Różnorodności.

W ostatnich latach współorganizowała prodemokratyczne i prokobiece manifestacje we Wrocławiu.

Obecnie jest nauczycielką akademicką, uczy studentów dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Ma męża Macieja i dwoje dzieci: dorosła już córkę i syna – licealistę.

 

Iwona Makowiecka

Iwona Makowiecka, Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Freie Universität Berlin. Z tematyką gospodarczą związana od początku transformacji. W latach 1991- 2006 pracowała w Konsulcie Generalnym Niemiec we Wrocławiu jako pełnomocnik ds. kontaktów gospodarczych. Od 2006 kieruje biurem regionalnym Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Wrocławiu, które aktywnie wspiera kontakty biznesowe i instytucjonalne pomiędzy polskimi i niemieckimi partnerami. Członkini (ambasadorka) stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”.

 

Artur Mazurkiewicz

Finansista, technik informatyk. W 1997 r. stworzył swoją pierwszą firmę – w branży internetowej - heapmail Internet Solutions sp. z o.o. w Wałbrzychu, którą zarządza do dziś. Udziałowiec w kilku firmach ICT. Inwestuje i zarządza także w branży beauty. Trener biznesu.
Zaangażowany w działalność społeczną - Past President Rotary Club Świdnica-Wałbrzych, od 2012 r. Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców - regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan. Przewodniczący Rady Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

 

Dorota Mroczkowska

Energiczna przedsiębiorczyni z prawie 30 letnim doświadczeniem biznesowym w wymagającym sektorze czekoladek premium. Wraz z mężem założyła i prowadzi Manufakturę Doti w Smolcu pod Wrocławiem.

Specjalnością Manufaktury Doti są owoce i orzechy w czekoladzie. Firma konsekwentnie i kreatywnie buduje pozycję brandu Doti na rynku krajowym i zagranicznym. Rozwijane są innowacyjne, wysokojakościowe  produkty z wykorzystaniem tradycyjnej technologii. Czekoladki Doti są pyszne, a ich składy zgodne z najnowszymi trendami żywieniowymi, poparte certyfikacjami BIO, Gluten free, a także licznymi nagrodami za smak i jakość.

.

 

Izabela Olszewska

Z wykształcenia elektronik-informatyk i ekonomistka specjalizująca się w zarządzaniu i finansach, ukończyła trzy polskie uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Z tą ostatnią współpracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych. Przez wiele lat pełniła funkcję Dyrektora Generalnego oraz Członka Zarządu IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o..

Jako mama trójki nastolatków już dawno odkryła, że najlepszym hobby jest sen, a kolejne powinny być wspólne dla niej i dla jej rodziny. Z kilku miłości nie zrezygnuje jednak nigdy: do podróży, wypraw górskich, robótek ręcznych, szpilek i... do Nowego Jorku.

 

Katarzyna Paszkiewicz

Dyrektorka ds. Personalnych Obszaru Produkcji 3M w Polsce. Katarzyna Paszkiewicz jest związana z 3M od 2011 r. Przyczynia się do dynamicznego rozwoju firmy poprzez budowanie efektywnych i konkurencyjnych praktyk w obszarze HR. Od 2014 roku na stanowisku Dyrektorki ds. Personalnych organizacji produkcyjnej 3M w Polsce, przez 2 lata w Zarządzie spółek. 

Katarzyna zdobywała doświadczenie w HR w Philipsie, gdzie obejmowała stanowiska od projektowych po HR Generalisty. Wcześniej, przez 4 lata, pracowałą jako Research Manager w firmie badań rynku Interview-NSS w Holandii, w Amsterdamie, gdzie rozwijała badanie czytelnictwa i oglądalności dla międzynarodowych mediów takich jak m.in.: BBC, CNN, Nat Geo czy Newseek i Time Magazine.
Katarzyna ukończyła psychologię ze specjalizacją społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzięki m.in. stypendium Stefana Batorego studiowała przez rok psychologię biznesu na Uniwersytecie w Północnej Karolinie, USA oraz ukończyła studia podyplomowe Prawo Pracy na Uniwersytecie Poznańskim. 
Prywatnie mama 15-letniej córki i pasjonatka jazdy konnej.

 

Jolanta Suława

Prezeska Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkinią lub prezeską zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom, wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.

 

Anna Żabska


Anna Żabska to prezeska zarządu Zamku Książ w Wałbrzychu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektorki Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kieruje Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Prawo.
 

Tworzyła i przez lata koordynowała Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny. Jest Certyfikowanym Project Managerem IPMA. Ukończyła szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada certyfikat trenera szkoleniowego. Studiowała także na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Praktyki zdobywała m.in. w Ambasadzie RP w Hadze.

 

© 2020 Kobiece Twarze. Wszelkie prawa zastrzeżone.