Finał „Kobiece Twarze – Women’s Faces”
 

III Finał Plebiscytu

 

III Plebiscyt "Kobiece twarze - Women's Faces" oraz finałowa Gala już za nami. 

Trzeci raz nagrodziliśmy przedsiębiorcze kobiety i firmy w których równouprawnienie w biznesie to fakt. W Zamku Książ, 12 grudnia 2016 w czasie uroczystej Gali wieńczącej Plebiscyt „Kobiece Twarze – Women’s Faces” poznaliśmy laureatów wybranych przez Szacowną Kapitułę.
 

Relacja filmowa z wydarzenia pod tym odnośnikiem.


 

3cd45b16acd044fffff1b9346f559d6c.jpg

Za nami emocje, wzruszenie i radość, że tak wiele osób wspiera ideę przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie - w III edycji Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze uczestniczyło ponad 300 gości, nagrodziliśmy 12 kobiet i 6 firm wybranych przez Szacowną Kapitułę z ponad 30 podmiotów gospodarczych i 50 kobiet, które były oceniane. Dziękujemy uczestnikom Gali, partnerom finansowym, członkom Kapituły i wszystkim którzy wspierają nasze idee – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, Prezes Hornet 4 – organizatora Plebiscytu.
Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest kobiet za mało w biznesie, w samorządach, w polityce, za mało nas na piedestałach, za mało nas z laurami. Jednym z punktów programu Gali była dyskusja panelowa na temat: Czy równouprawnienie w biznesie to fakt, czy mit? Wzięły w niej udział: Barbara Kaśnikowska – dyrektor w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Jolanta Suława - Prezes Zarządu DZT Service, Elżbieta Stępień - posłanka na Sejm VIII kadencji, Katarzyna Łentek – specjalista do spraw finansów Inchcape Motor Wrocław, Dealer BMW i Mini. Główny wniosek dyskusji to stwierdzenie faktu, że chociaż wiele zmieniło się na korzyść równouprawnienia w Polsce i przedsiębiorczości kobiet, to należy jeszcze nadal pracować nad zmianą przede wszystkim mentalności, która pozwoli na kolejne kroki w tych dziedzinach.

 

Zgłoszenia do udziału w plebiscycie oceniała Kapituła, w skład wchodzili: Prof. Alicja Chybicka; Piotr Freyberg - Dyrektor ds. Rozwoju w 3M; Poseł do Parlamentu Europejskiego - Lidia Geringer de Oedenberg; Barbara Kaśnikowska – była Prezes WSSE „INVEST-PARK”, dyrektor w UMWD i przewodnicząca Kapituły, Marta Olejkiewicz - Wiceprezes Zarządu ZUPBADURA, Jolanta Suława - Prezes Zarządu DZT, Danuta Marosz - dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Barbara Grzegorczyk - Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE”, Anna Chmielewska - współwłaścicielka i dyrektor finansowy firmy Awartech, Iwona Basińska - Dyrektor Regionalny Affidea w województwach Dolnośląskim i Lubuskim. 
Kapituła nagrodziła przedsiębiorcze kobiety i firmy w pięciu kategoriach, a otrzymali je:

Kategoria Debiutantki:

 • Miejsce 1 - dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – Prezes Zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – Dyrektor Operacyjny w firmie Nestmedic - która opracowała Pregnabit.

 • Marzena Michalec – miejsce drugie – za przedsięwzięcie Kobieta w biegu.

 • Kamila Jakubiuk – miejsce trzecie – debiutująca firma FunFitness.

 

Kategoria Profesjonalistki:

 • Mariola Dudziak - 1 miejsce - dyrektor w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

 • Ex aequo 2 miejsce Dorota Chodorowska - właścicielka Natura Centrum Odnowy Biologicznej i Monika Krawczyk-Rudnicka - jest właścicielką kilku firm: Global Service M&A, Majster-Med, GSMA Sp. z o.o., GSMA Sp. z o.o. Energia-pl S.K., Wydawnictwo GSMA, Maxgrid S.A., The Rose S.A., Senioren24h EOOD.

 • Magdalena Rygiel - 3 miejsce – właściciel firmy Akapit, która działa w takich branżach jak: Public Relations, reklama, media.

 

Kategoria Osobowości: 

 • Elżbieta Wojdyła - pierwsze miejsce;

 • Wanda Ziembicka-Has - 2 miejsce;

 • Władysława Kotlarek - 3 miejsce

 

Kategoria Firma Przyjazna Kobietom: 

 • pierwsze miejsce Global Service M&A;

 • Nifco Poland miejsce drugie;

 • miejsce trzecie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

 

Kategoria Najlepsza firma z produktem lub usługą dla Kobiet:

 • pierwsze miejsce ex aequo zdobyły firmy Vito Vergelis i Medfemina - Centrum Zdrowia Kobiety;

 • drugie miejsce produkt Pregnabit (firma Nestmedic).

 

Nagrody specjalne za stosowanie na co dzień w swoich firmach zasad równouprawnienia oraz za wspieranie aktywności kobiet, przyznane przez organizatora Plebiscytu otrzymały firmy 3M oraz Medbeauty dr Andrzej Kępa.
 

Partnerami przedsięwzięcia byli: 3M Poland, Affidea Polska, Inchcape Motor Wrocław, Dealer BMW i Mini, Nest Bank, MedBeauty, Bell, Awartech, KFB Polska, DZT Service, Zupbadura, Sanatoria Dolnośląskie oraz Hotel&SPA Dwór Elizy i Duncan, a także salon mody

On i Ona i firma Promesa.

 

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji Plebiscytu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony www.kobiecetwarze.pl oraz FB Kobiece Twarze.