Finał VII Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze!

W trudnych warunkach, związanych z pandemią, w innej formie ale jednak, zrobiłyśmy to! Kobieca przedsiębiorczość w tych wyjątkowych czasach wymaga jeszcze więcej wsparcia i promocji, dlatego VII Plebiscyt Gospodarczy Kobiece Twarze doprowadziłyśmy do końca. Poznajcie świetne firmy i wybitne kobiece osobowości.

– Drodzy Państwo jestem niezmiernie szczęśliwa, że w Plebiscycie Gospodarczym Kobiece twarze 2020 wzięło udział tak wiele kobiet i firmy. Drogie uczestniczki, wspaniałe firmy to dzięki wam idea Plebiscytu przetrwa, a jest nią: wspieranie przedsiębiorczości kobiet i promocja równości w biznesie – tymi słowami rozpoczęła Aldona Ziółkowska-Bielewicz, Prezeska Hornet 4, organizatora Plebiscytu. 

 

Plebiscyt to pięć kategorii i o tym, kto otrzymuje statuetki decyduje kapituła Plebiscytu Kobiece Twarze. – Wybór nie był prosty, bo w tegorocznej edycji zakwalifikowało się ponad 60 kobiet i ponad 10 firm – dodaje pomysłodawczyni plebiscytu.

– W tym roku członkowie Kapituły ponownie nie mieli łatwego zadania rozpatrując nadesłane zgłoszenia. Szczególne emocje budzi zawsze kategoria osobowość, aż żal, że można nagrodzić tylko trzy postaci – dodaje Iwona Makowiecka, szefowa Polsko-niemieckiej Izby Handlowej i Przewodnicząca kapituły Plebiscytu.

Na stronie www.kobiecetwarze.pl można zapoznać się ze składem kapituły oraz z zasadami plebiscytu. Kapituła w siódmej edycji Plebiscytu zdecydowała o przyznaniu miejsc: 

W kategorii „Debiutantki” 

 1. Anna Imielska - Harmony Clinic z Wrocławia

 2. Oliwia Wiącek - Bistro zWolna z Jedliny Zdroju

 3. Joanna  Kostrzewa i Joanna-Zemankiewicz - kawiarnia  Central park Bistro ze Świebodzic 

 

Profesjonalistka w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach

 1. ex aequo Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk (IPS-Playschool, Primary & Lower Secondary) oraz Izabella Kołodziejczak (Gobs)

 2. Sylwia Wróbel- KWP Poland Legnica

 3. Katarzyna Potoczna​ (Potoczni Sp. z o.o.)

 

​Profesjonalistka w Dużych Przedsiębiorstwach

 1. Ewa Nowak-Iskra (Bank Gospodarstwa Krajowego)

 2. Agnieszka Kołodziej-Bober (MPWiK)

 3. Barbara  Zielińska-Mordarska (Hydropolis MPWiK)

 

W kategorii Osobowość: 

 1. Prof. Bernarda Kazanowska (Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej)

 2. ex aequo Wanda Radłowska (Radość Życia) i Wioletta Samborska (Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis)

 3. Bente  Kahan (Fundacja bente Kahan)

Ostatnia kategoria to Firma przyjazna kobietom: 

 1. Mercedes-Benz  Daimler

 2. Monterail

 3. Salus Centrum Medyczne Kłodzko

„Diversity Leader” (lider kultury różnorodności) to nagroda, którą Kobiece Twarze ustanowiły, aby wyróżniać firmy, które szczególnie wspierają działania pro równościowe, są kreatywne w różnorodnych działaniach CSR, a programy wspierające równość płci w biznesie są znane pracownikom każdego szczebla.” W siódmej edycji Plebiscytu nagroda trafiła  do firmy Faurecia Polska.

– Ten plebiscyt będziemy organizować tak długo, aż w każdej polskiej firmie będzie normalnie – podkreśliła Aldona Ziółkowska-Bielewicz. 

Najbliższa edycja zaplanowana jest na grudzień. Życzymy sobie i Wam, abyśmy spotkali się w Zamku Książ!