Kobiece Twarze źródłem inspiracjiRozpoczęłyśmy od rozmowy z profesor Alicją Chybicką. Temat profilaktyki onkologicznej wzbudził ogromne zainteresowanie. Jakie wnioski z tego wystąpienia wypłynęły? Po pierwsze, regularne badania – to co nas niepokoi, nawet gdyby miało okazać się błahostką, należy konsultować z lekarzem. Po drugie, nadzieją napawają wzrastające statystki skutecznego leczenia chorób onkologicznych. Powodzenia w pozbywaniu się nowotworów jest ściśle związane z diagnostyką, zatem wracamy do pierwszego wniosku, ponieważ im wcześniej wykryte zmiany onkologiczne tym większe są szanse na wyleczenie. Po trzecie, nasz tryb życia – to on ma kolosalne znaczenie dla stanu zdrowia, zatem to co jemy, czym oddychamy i czy w codzienności znajdujemy chwilę na jakąkolwiek formę ruchu definiuje kondycję naszego organizmu.

Drugą rozmowę przeprowadziłyśmy z doktorem Witorem Jaroszem, ginekologiem z Centrum Medycznego Mediconcept we Wrocławiu. Tematem przewodnim było osocze bogatopytkowe, które zapewne większości nas kojarzy się z medycyną estetyczną, ale jak okazało się, znajduje szerokie zastosowanie w innych dziedzinach medycyny. Na początku należy przypomnieć, że bez wątpienia najważniejszą zaletą takiego osocza jest fakt, że surowcem do jego produkcji jest nasza własna krew, dlatego jest ono tak dla nas bezpieczne. Jest ono stosowane przy wzmacnianiu odporności, wahaniach hormonalnych, problemach z zajściem w ciąże, przy niedoborach pierwiastków. Naturalnie jest ono bardzo skutecznym środkiem w terapiach anti aging. Jednak doskonale sprawdza się na przykład w stomatologii, ginekologii, ponieważ znacząco przyspiesza gojenie ran, regenerację komórek. Doktror Jarosz przytaczał przykłady związane z regeneracją po ciężkich porodach, schorzeń ortopedycznych, leczenia kontuzji. Centrum Medyczne Mieconcept zapewnia w swojej ofercie bogaty wybór zabiegów, w których wykorzystuje się osoczne bogatopłytkowe. Mediconcept znajdziemy pod tym linkiem.

Z medycyny zmieniliśmy temat na ubezpieczenia. Zgodnie z powiedzeniem: przezorny zawsze ubezpieczony, wiemy, że korzystanie z towarzystw, firm ubezpieczeniowych ma po pierwsze sens, a po drugie – to wyraz zapobiegliwości. Jednak historie, w których poszkodowany otrzymuje odszkodowanie niewspółmierne do poniesionych strat, docierają do nas w informacjach medialnych, czasami sami niestety jesteśmy ich świadkiem bądź bierzemy udział. W chwili, kiedy na rynku ubezpieczeń jest bardzo wiele podmiotów, ich oferty są często rozbudowane a umowy skomplikowane, niestety o tym co nam gwarantuje ubezpieczenie dowiadujemy się dopiero w trakcie szkody. Rafał Szczeblewski z EUCO Europejskiego Centrum Odszkodowań na XII FKT wyjaśniał, jaką rolę w takich sytuacjach pełnią firmy zajmujące się odszkodowaniami. EUCO to firma pomagająca osobom poszkodowanym w wypadkach uzyskać od firm ubezpieczeniowych należne zadośćuczynienia, odszkodowania i inne świadczenia za doznane przez nich obrażenia ciała lub śmierć osoby bliskiej. Jak okazuje się z usług EUCO nie musimy korzystać bezpośrednio po wypadku, zajmują się oni sprawami, które wydarzyły się nie później niż 20 lat wstecz. Firma EUCO zafundowała wyjątkową nagrodę z okazji XII FKT - Jaguar z pełnym bakiem na weekend. Więcej informacji o usługach EUCO można znaleźć na ich stronie pod tym linkiem.

Wracając do profilaktyki i zdrowia, na ostatnim FKT mogłyśmy zapoznać się z marką oferującą suplementy, która od niedawna jest na polskim rynku, a jest nią Quinton. W rzeczywistości pod tą nazwą kryje się bogata w minerały i mikroelementy plazma morska, zbierana w ściśle określony sposób w chronionym obszarze Zatoki Biskajskiej na Oceanie Atlantyckim. Zawiera ona aż 78 minerałów i pierwiastków śladowych, pozwalających utrzymać ciało ludzkie w zdrowiu i dobrej kondycji oraz skutecznie wspomagających różnego rodzaju terapie osób powracających do zdrowia. Quinton znany jest na świecie od 1897 roku, jednak w Polsce od niedawna możemy nabyć produkty tej firmy. Jest to o tyle obecnie proste, że możemy kupić w sklepie internetowym pod tym linkiem. Suplementy możemy przyjmować w postaciach: Isotonic, Hypertonic oraz Totum Sport. Pomysł na suplementację z holistycznego punktu widzenia – jak to ma miejsce w przypadku Quinton – to w efekcie wzmocnienie całego naszego organizmu, zaopatrzenie wszystkich komórek w to, co najtrudniej jest nam pozyskać w naszej diecie, czyli minerały, pierwiastki śladowe.

Była też i moda. Ekskluzywna marka modowa Vito Vergelis zorganizowała pokaz części nowej kolekcji. Modelkami były uczestniczki naszego spotkania. Stylizacje wizytowe, casualowe, biznesowe, z myślą o trwającej już jesieni. Soczyste czerwienie, głębokie granaty i fasony dla każdej sylwetki – słowem klasa i klasyka w nowoczesnej odsłonie. Więcej informacji na ten temat pod tym linkiem.

I były warsztaty – takie w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Crafting chyba najbardziej kojarzy się nam z rzemiosłem i faktycznie, do tego nasze warsztaty odwoływały się. Zorganizowała nam je Rupieciarnia – wyjątkowe miejsce we Wrocławiu, w którym możemy odkryć lub rozwijać nasze umiejętności manualne. W czasie XII FKT mogłyśmy same wykonać drobne i niebanalne upominki, m.in. kartki z życzeniami oraz koperty. Otrzymanie życzeń w takiej „formie” na pewno sprawia, że są one niezwykle wyjątkowe.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkania, do śledzenia informacji na naszej stronie i Facebooku Kobiece Twarze.www.kobiecetwarze.pl

www.facebook.com/kobiecetwarze/

www.instagram.com/kobiecetwarze/8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie