O IDEI PLEBISCYTU GOSPODARCZEGO KOBIECE TWARZE !


Połączona edycja 7 i 8, wydarzenie miało miejsce 13 grudnia 2021 w Zamku Książ.


W plebiscycie nagradzamy i wyróżniamy właścicielki firm, kobiety zarządzające przedsiębiorstwami, prezeski fundacji, stowarzyszeń, kobiety debiutujące w biznesie.

ALE TE WSZYTKIE NAGRODZONE KOBIETY ŁĄCZY NIE TYLKO DAŻENIE DO SUKECESU, ALE ŁACZY JE TO, CO ROBIĄ DLA INNYCH KOBIET. TO KOBIETY, KTÓRE ANGAŻUJĄ SIĘ W SPOŁECZNE DZIAŁANIA NA RZECZ INNYCH KOBIET, SĄ DLA INNYCH KOBIET PRZEWODNICZKMI, LIDERAKAMI, INPSPIRATORKAMI, NP. PRZECIERAJĄC SZLAKI W BRANŻACH KOJARZONYCH WCZEŚNIEJ JAKO TYPOWOW MESKIE. POKAZUJEMY DZIAŁANIA KOBIET, KTÓRE OTWIERAJĄ INNYM KOBIETOM DROGI DO KARIERY, IPOMAGAJĄ ROZBIĆ INNNYM KOBIEOTOM JUŻ NADKRUSZONE SZKLANE SUFITY.

Czy trzeba pomagać kobietom, pokazywać te najaktywniejsze, aby inspirować inne i stawić na piedestały te najdzielniejsze?

Ciągle tak , tak ciągle musimy się wspierać, aby nie było jak w wierszu Wiesławy Szymborskiej;


„Mężczyzna miał poglądy, kobieta tylko widzimisię, odpowiednikiem jego silnej woli był jej babski upór, a jego przezorności- jej wyrachowanie. A w sytuacjach , w których mężczyznę zwano taktykiem, kobieta pozostawała intrygantką……”

TEN PLEBISCYT PRZEŁAMUJE STEREOTYPY I POKAZUJE KOBIETY I FIRMY GODNE NAŚLADOWANIA

Tegoroczna połączona finałowa Gala miała szczególny sens. Żyjemy w trudnych czasach naznaczonych katastrofa klimatyczną, konfliktami i nienawiścią. Nasz plebiscyt „Kobiece Twarze” promujący przedsiębiorczość kobiet i równość płci, stał się

MANIFESTEM DLA TOLERANCJI I DLATEGO ZACYTUJĘ SŁOWA Georga Orwella

„Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem, istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyk.”

Życzę nam wszystkim normalności…Normalności , w której prawa mężczyzn i kobiet są zrównane, w której

kobiety tak samo wykształcone, na tych samych stanowiskach i z tym samym doświadczeniem zarabiają jak mężczyźni itd. itd


O wygranych, pełna lista34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie