Osobowości Plebiscytu Kobiecych Twarzy


W Plebiscycie „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w kategorii Osobowość otrzymałyśmy największą liczbę zgłoszeń. Zaprezentowane sylwetki Kobiet dotyczą jedynie osób, które wzięły udział w plebiscycie.


Agnieszka Aleksandrowicz doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w mediach, agencjach reklamowych oraz międzynarodowych korporacjach. Wrażliwa społecznie od zawsze angażowała firmy i środowiska, w których pracowała, do działań na rzecz akcji dobroczynnych. Od 2009 roku jest Prezesem Zarządu Fundacji „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową”. Pod jej kierownictwem, Fundacja stała się jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych organizacji pożytku publicznego w Polsce. Jest organizatorem ogólnopolskiej kampanii medialnej na rzecz budowy Przylądka Nadziei, największej w kraju kliniki onkologicznej dla dzieci. – W trudny i kosztowny proces budowy Przylądka Nadziei włączyło się wielu ludzi dobrego serca. Ich wysiłek i wsparcie jest najlepszym przykładem tego, że wzajemna solidarność czyni świat lepszym – mówi prezes fundacji, Agnieszka Aleksandrowicz. Dzięki kampanii, w którą zaangażowała się Martyna Wojciechowska, Fundacji udało się zgromadzić pierwsze 10 mln zł na funduszu budowy. 


Marlena Bielecka jest kierownik działu zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Faurecia Wałbrzych SA Zakład Struktur. Z wykształcenia jest socjologiem oraz certyfikowanym coachem. Jako wolontariusz prowadzi sesje coachingowe w projekcie „Aktywny Senior”. Taki rodzaj aktywności dla Seniorów jest zdecydowanie pionierską działalnością! Założeniem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób w wieku 60+ oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną na rzecz integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Jak widzą ją inni? Marlena Bielecka jest „kimś, kto mówi Ci czego nie chcesz słyszeć, widzi to, czego nie chcesz widzieć, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być”. Lubi prowokować ludzi do zastanowienia się, czy strefa komfortu w której żyją, warta jest rezygnowania z marzeń, realizacji celów.


Dr hab. Bogumiła Burda, prof. na Uniwersytecie Zielonogórskim. Pracuje w Instytucie Historii, gdzie jest kierownikiem Zakładu dydaktyki Historii. Jednocześnie, od 2008 roku jest prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze. Stowarzyszenie działa na rzecz osób  z chorobami nerek, osób dializowanych, po przeszczepie i ich rodzin, z niepełnosprawnością. Dr Bogumiła Burda jest również członkiem Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA w Zielonej Górze, które działa na rzecz kobiet, walki z nierównościami. Od czerwca 2015 roku jest również prezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Zielonej Górze. Ponadto jestem członkiem Klubu Kiwanis Adsum Zielona Góra, w latach 2010-2012 byłam prezydentem Klubu, w latach 2013/2014 była Gubernatorem Kiwanis International Dystrykt Polska. Kocha podróże, a jej marzeniem jest dotarcie do Australii.


Helena Jolanta Caputa autorka jednego z najpopularniejszych blogów kulinarnych http://przepisyjoli.com/, który w niecałe dwa lata osiągnął ponad 131 tysięcy fanów na fb, a strona z przepisami jest odwiedzana przez ponad milion ludzi miesięcznie. Filmy publikowane na kanale YouTube były w tym czasie wyświetlane ponad milion razy. Obecnie ruszyła przedsprzedaż kolejnej (trzeciej książki). Nakład pierwszej książki został wyprzedany w ciągu 4 miesięcy i obecnie czytelnicy mogą się cieszyć jego drugą edycją. Właśnie powołuje do życia szkołę gotowania, w przyszłości pojawi się więcej publikacji, możliwe, że powstanie też kanał z gotowaniem na żywo.


Anna Kobel to współzałożycielka i wice Prezes Stowarzyszenia Świętego Celestyna w Mikoszowie, z powołania wieloletni nauczyciel, a także przez dwie kadencje radna Rady Miejskiej. Stowarzyszenie św. Celestyna założono w 1991 roku przez mgr Annę Kobel oraz jej dwie córki, dr nauk med. Krystynę Kobel-Buys i mgr Małgorzatę de Haan. Wszystkie trzy założycielki znalazły się wśród nominowanych w tej kategorii. W stowarzyszeniu działa od 1994 roku Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii  „Celestyn” oraz : Wczesne Wspomaganie Rozwoju, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami integracyjnymi, Niepubliczne: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, Ośrodek Hipoterapii, Dogoterapia, Społeczne Ognisko Muzyczne przy DTM, Teatr Tańca, Warsztat Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej, Międzynarodowy Ośrodek Wolontariatu IBO, Grupa Wsparcia dla Rodzin Dzieci Niepełnosprawnych. Placówka w Mikoszowie od wielu lat jest nagradzana licznymi prestiżowymi zarówno nagrodami krajowymi i zagranicznymi. – Sukces Ośrodka cieszy, ale największą satysfakcją jest uśmiech na twarzy każdego dziecka – będącego podopiecznym naszej placówki. To nasza największa nagroda – mówi Anna Kobel, bo one się tym uśmiechem odwdzięczają.


Hana Červinková - Antropolożka i pedagożka, profesor nadzwyczajna Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (Wydział Nauk Pedagogicznych) we Wrocławiu i badaczka Instytutu Etnologii Czeskiej Akademii Nauk w Pradze. Jest założycielką i Dyrektorką Międzynarodowego Instytutu Studiów nad Kulturą i Edukacją w DSW (od 2003 roku), dynamicznego ośrodka badań i działań na rzecz demokratycznego obywatelstwa. Twórczyni autorskich programów akademickich w Europie Środkowej akredytowane przez uczelnie amerykańskie. Wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia Antropologów Społecznych (EASA) i autorka książek i artykułów naukowych na temat transformacji ustrojowej, antropologii miasta, antropologii i edukacji i antropologii zaangażowanej. Zorganizowała ponad 30 międzynarodowych konferencji, była kierownikiem i uczestnikiem ponad 13 grantów naukowych. W latach 2004 – 2006 kierowała wrocławskim Convention Bureau i przez następnych pięć lat była Prezeską WP Hala Ludowa Sp.z o.o. i przeprowadziła remont generalny Hali Stulecia we Wrocławiu.


Magdalena Filcek - absolwentka wrocławskiej ASP i pilot balonowy i na pewno kobieta renesansu, a z tą postawą koresponduje życie i twórczość jej życiowego mentora –  Leonarda da Vinci. Misją Magdaleny Filcek, która realizuje w VINCI FIT ART  jest: łączenie nauki i sztuki, dążenia do harmonii życia, ciekawości świata oraz dobrostanu ludzi przez szeroko rozumianą edukacja i kultura. Magdalena Filcek wspiera także seniorów. Stworzyła wraz ze Stowarzyszeniem TuRazem „Akademię Leonarda da Vinci – Złoty Wiek”. Jest ona m.in. autorką projektu „Pokoju Zaczytanych” na oddziały dziecięce w szpitalach i hospicjach - dla Fundacji ZACZYTANI. Aktywnie wspiera działania związane z ochroną środowiska w Polsce i za granicą. To także autorka koncepcji projektu Baloondrom jako urządzenia technicznego wpływającego na zachowanie podróżnych, wspierające poprawę jakości powietrza.


Magdalena Grygiel Trawnicka – zawodowo jest Kuratorem Społecznym przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, opiekunem prawnym rodzin zastępczych. Pełniła także rolę koordynatora Kampanii Społecznych w Fundacji Olandia, jest fundatorem Fundacji Dla Ciebie, V-ce Prezesem Stowarzyszenia  Klubu Integracji Społecznej Empatia, była także wolontariuszką Domu Dziecka w Jedlinie-Zdroju. Prywatnie jest matką 4 wspaniałych dzieci, babcią. Absolwentką wydziału Ekonomii i organizacji przedsiębiorstw. W ramach prowadzonej Fundacji Dla Ciebie oraz Stowarzyszenia Klubu Integracji Społecznej Empatia  zamierza oddziaływać znacząco na rzecz osób zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem społecznym. Chciałaby nawiązać ścisłą współpracę z innymi organizacjami no- profit, tak by wspólne działania były widoczne i przynosiły  wymierne rezultaty.


Karolina Holka – niwą, w której się odnajduje to moda, stylizacja ubioru. Jest dyplomowaną stylistką, personal shopperem, kolorystką, doradcą wizerunku – PR. Stworzyła markę HOLKA WINTONIAK. Pracuje z  klientem nad zmianą lub poprawą wizerunku, co wymaga cierpliwości, wyrozumiałości, umiejętności pracy w zespole oraz pracy o niestandardowych godzinach. Doskonalenie zawodowe w jej życiu jest w zasadzie częścią pracy i odbywa się w czasie wielu szkoleń u najlepszych stylistów, kolorystów, wizażystów, projektantów w kraju i na świecie. Ukończyła między innymi prestiżową Szkołę dla Stylistów Moniki Jaruzelskiej i magazynu Elle oraz Akademię Wizerunku OSA Moniki Jurczyk, jak i Beauty-Art. w Warszawie. Prowadzi liczne zajęcia, warsztaty, prelekcje, wykłady o tematyce fashion. Wspiera akcje społeczne: Jestem Mamą! Jestem Piękna!, Podaruj szczęśliwą sukienkę - Dress for Success Poland. Współtworzyła kalendarza Amazonek -  Moja historia 2015 – wydany przez Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Pro Femina. Stworzyła autorski program edukacyjny: Garderoba mamy i maluszka w Szkole Rodzenia. Swoimi działaniami wspiera również szkolnictwo zawodowe w Polsce.


Dorota Kamińska – zajmuje się edukacją prozdrowotna, medycyną niekonwencjonalną. Od 3 lat   współpracuje z Instytutem Medycyny Komórkowej, który mieści się w Kalifornii. Kieruje nim dr Aleksandra Niedzwicki wraz dr Matthiasem Rathem. Poza współpracą z Instytutem Medycyny Komórkowej w Santa Clara w Kalifornii, podjęła się organizacji w  2015 roku  konferencji z udziałem dr Aleksandry Niedzwiecki w świdnickim teatrze. Współpracuje także z organizacją Pro Femina, wspierając nową edycję kalendarza na 2016 rok. Bierze również udział  w warsztatach takich jak organizowanych przez Ligę Kobiet czy Związek Emerytów i Rencistów Jaworzyna Śląska.


Dorota Komornicka – od 1990 roku działa społecznie w Stowarzyszeniu „Zdanie”, od 1997 roku do dzisiaj założycielka i prezes Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika, od 2000 roku Członkini i stypendystka Światowego Stowarzyszenia ASHOKA – Innowatorzy dla dobra ogółu, od 2014 roku Prezes Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce, a do tego współzałożycielka i członkini ogólnopolskiej organizacji Forum Darczyńców oraz Transatlantyckiej Sieci Funduszy Lokalnych, Wyszehradzkiej Sieci Funduszy Lokalnych  i Członkini European Mountain Forum. Nie sposób wymienić w tym miejscu wszystkich projektów, pomysłów, inicjatyw, których autorką, współautorką czy uczestniczką była i jest Dorota Komornicka. Nagrody dla Doroty Komornickiej? Medal Edukacji Narodowej, Honorowa Obywatelka Stronia Śląskiego za działalność społeczną, Honorowa Obywatelka Santa Fe, „Społecznik Roku” Newsweeka (2014), natomiast Fundusz Lokalnego Masywu Śnieżnika otrzymał: „Porządnie poza rządem” – nagroda Fundacji Batorego i Deutsche Banku, Laureat I nagrody „zDolne NGO” dla najlepszej organizacji budującej kapitał społeczny, Laureat I nagrody „Dolnośląski Klucz Sukcesu” (2015) dla najlepszej organizacji działającej społecznie na terenie Dolnego Śląska.Ewa Kwaśny - lekarz medycyny, neurolog, ale od 1998 roku także założycielka i prezes Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pro Femina, które zajmuje się profilaktyką chorób nowotworowych kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. W 2000 roku była laureatką ogólnopolskiego plebiscytu ogłoszonego przez Avon – „Kobiet Przedsiębiorcza”. Społecznie kieruje działalnością Stowarzyszenia Współtworzyłam i koordynowałam projekt „Pomóż sobie sama” 2000-2005r. , tworząc w obrębie okręgu wałbrzyskiego i Kotliny Kłodzkiej sieć gabinetów i placówek prowadzących szkolenia w zakresie techniki samobadania piersi. Od 4 lat realizuję ze stowarzyszeniem projekt Kalendarz-Informator, który pierwotnie miał na celu dotarcie do kolejnych grup kobiet, ale stał się projektem promującym firmy i pracodawców, którzy dbają o zdrowie kobiet w sposób szczególny. Kalendarz na rok 2015 był hołdem dla lokalnych Amazonek, które zgodziły się ujawnić swoje dane w celu uświadomienia innym, że nie ma tabu dla raka, każdą z nas może dotknąć. Historie choroby były tak dobrane, aby łamać stereotypy np. wieku zachorowania czy znaczenia „ochronnego” przez przechorowanie innego nowotworu. Aktualny kalendarz 2016r. – już wydany, dotyczy zasad żywienia przeciwnowotworowego i zawiera odnośne przepisy kulinarne. W 2016 r. proponujemy warsztaty dla kucharzy i placówek gastronomicznych pn. „Walcz z rakiem na talerzu”. 


Joanna Kwiatkowska – Prezes Fundacji „Ulica Swoje Wie”. Jednym z osiągnieć była skuteczna zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Następnie powodzeniem zakończyła organizację koncertu z Okazji Dnia Mamy i Taty dla mieszkańców Boguszowa-Gorc. Nawiązała współpracę z Harcerzami z Boguszowa-Gorc. Zorganizowła również koncert dobroczynny na rzecz naszej Fundacji i zbiórkę dla Maksa Drozdowskiego (chłopiec chory na nowotwór). Później był Mikołaj z Fundacją zorganizowany w Gorcach na Szybie Witold. Kolejny rok przyniósł nowe wyzwania jak udział w „Nazywam się Miliard”, organizacja imprezy związana Dniem Dziecka. W planach jest jeszcze więcej działań, powstają kolejne projekty także we współpracy z innymi NGO.


Bożena Magnowska –  nauczyciel w  Publicznym Gimnazjum i Prywatnym Zespole Szkół "Edukator", trener, doradca zawodowy, socjoterapeuta w świetlicach środowiskowych, Prezes Oddziału ZNP w Obornikach Śląskich, działa w ramach Obornickiego Centrum Wolontariatu oraz wspiera prace Młodzieżowej Rady Miejskiej. Współpracuje lub współpracowała z tak licznymi organizacjami w ramach tak wielu projektów, że nie sposób wszystkie wymienić, zatem przytoczymy raptem kilka: Stowarzyszenie Semper Avanti, Stowarzyszenie "Nowa rodzina/ Żyj kolorowo", Nadzbruczańskie Towarzystwo Kultury i Języka   Polskiego w  Husiatynie, Caritas, WOŚP, Stowarzyszenie Okolice i GOPS, Stowarzyszenie Klub Seniora Dziarskie Bractwo, Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku "Atena", Związek  Kombatantów, Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Aura w Obornikach Śląskich, Fundacja ludzi jesieni, TPD, a lista jest jeszcze dłuższa.


Ewelina Małecka-Gad - dyrektor zarządzający Kliniką Urody w Szczawnie-Zdroju, właścicielka firmy Malinowe Wieszaki,  dyrektor  zarządzający Agencji Modelek Mallow Models, stylistka, wizażystka, organizatorka pokazów mody - zorganizowała pierwsze w Wałbrzychu Fashion Show, a ponadto społecznik. dyrektor zarządzający Kliniką Urody w Szczawnie-Zdroju, właścicielka firmy Malinowe Wieszaki,  dyrektor  zarządzający Agencji Modelek Mallow Models, stylistka, wizażystka, organizatorka pokazów mody - zorganizowała pierwsze w Wałbrzychu Fashion Show, a ponadto społecznik. Podjęła się zadania stylistka Miss na Wózku – jako wolontariusz, pierwsza edycja, wydany kalendarz w dwóch odsłonach – bielizna plus strój elegancki. Była organizatorką i pomysłodawczynią sesji zdjęciowej „Bądź dla siebie najważniejsza” promującej samobadanie piersi. Stylistka Mają Sablewska oceniła jej metamorfozy jako wybitne. Podopieczni Agencji Modelek Pani Eweliny uczestniczyli w nagraniach kilkunastu teledysków, m.in. projekt międzynarodowy z zespołem Vintage Vegas, gdzie występowali z Natalią Siwiec i Stefano Terrazzino. Jako Dyrektor Zarządzający Kliniką Urody przeprowadziła warsztaty dla podopiecznych wałbrzyskiego MOPS-u, gdzie podpowiadała jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak zrobić delikatny, makijaż dzienny.


Dorota Raczkiewicz - zajmuje się działaniami na rzecz osób chorych na nowotwory szczególnie nowotwory krwi. Jest prezesem Fundacji im Anny Wierskiej „Dar Szpiku” – szefowa Drużyny Szpiku. W maju 2008 roku stworzyła Drużynę Szpiku, fundację-platformę, w której spotykają się wszyscy chcący pomagać chorym na nowotwory krwi. Dzięki Drużynie Szpiku – ogromnej grupie wspaniałych wolontariuszy – zarejestrowało się dziesiątki tysięcy nowych dawców szpiku. W grudniu 2012 roku została uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi, była nominowana do tytułu Wolontariusz Roku, a pod jej przewodnictwem Drużyna Szpiku, fundacja, której przewodzi, trzykrotnie była laureatem tego konkursu. Została również zgłoszona do konkursu Zwykły bohater oraz Kobieta Przedsiębiorcza. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Człowiek Roku. Działania Drużyny Szpiku przed wszystkim opierają się na szeroko rozumianej współpracy, liczne biegi, akcje, koncerty i inne przedsięwzięcia nie mógłby się odbyć gdyby nie zaangażowanie podmiotów z różnych środowisk. Największa wartością dodaną jest fakt, że podczas tych wszystkich działań na pomoc drugiemu człowiekowi stają Firmy, których z założenia głównym celem jest zysk a nie niesienie pomocy.


Sylwia Rekowska - twórczyni i właścicielka Centrum Inicjatyw Kobiecych, nowego miejsca na mapie Wałbrzycha stworzonego z myślą o rozwoju osobistym przy jednoczesnym wspieraniu projektów tworzonych przez kobiety. Ponadto współwłaścicielka salonu bielizny i brafittingu w Wałbrzychu Brafitteria - Świat Dopasowanego Stanika, w której realizuje ideę poprawy jakości życia, samopoczucia i zdrowia poprzez noszenie właściwie dopasowanej bielizny. Również PR Manager w Stowarzyszeniu Strefa MTB Sudety, twórcy i zarządcy największego systemem górskich tras rowerowych w Polsce, gdzie promuje atrakcyjność produktu, aktywny tryb życia oraz wspiera osiem gmin wchodzących w skład systemu w promocji ich walorów turystycznych. Pasjonatka kolarstwa prowadząca blog Osiem59, na którym przedstawia swoja drogę do realizacji kolarskich celów. Za największy sukces społeczny uważa również jeden z największych sukcesów osobistych –  W 2014 roku stanęłam na starcie jednego z najtrudniejszych kolarskich wyścigów w Europie dla amatorów i jako pierwsza Polka w 33-letniej historii wyścigu przejechałam go z wynikiem poniżej 9 godzin – wyjaśnia Sylwia Rekowska.


Ewa Walerzak – Prezes Stowarzyszenie KRZYŚ – Moim największym osiągnieciem jest to, że udało mi zgromadzić grono rodziców osób niepełnosprawnych jako członków stowarzyszenie i pokazać im, że można wyjść z domu i czuć się potrzebnym w danym środowisku. Po 4 latach mojej prezesury udało mi się pozyskać pomieszczenia ok 100m2, których w Gminie bardzo brakuje, na działalność stowarzyszenia, a które są obecnie modernizowane. Obok tego - pozyskanie sponsora z Korei, który przekazał środki finansowe na dostosowanie tych pomieszczeń osobom niepełnosprawnym. Udało mi się również za sprawą sponsora zakupić sprzęt komputerowy, z którego korzystają podopieczni wraz z opiekunami – mówi Ewa Walerzak. Jej największym marzeniem zakup sprzętu do rehabilitacji aby nasi podopieczni mogli nieodpłatnie z niego korzystać, dalszy tak samo intensywny rozwój i żeby placówka była czynna codziennie.


Magdalena Woch – Specjalista do spraw turystyki i kultury w Zamku Książ oraz w Vice-Prezes Zarządu Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Pracę dla Zamku Książ rozpoczęła w 2006 roku, natomiast działalność społeczną w Fundacji Księżnej Daisy od 2012 roku. Jest współautorką i tłumaczką publikacji „Zamek Książ – fascynujące dziś i wczoraj”, „Cztery odsłony Zamku Książ”. Zajmuje się merytoryczną konsultacją polskich i niemieckich projektów filmowych, w tym „Daisy. Wspomnienie minionego świata”. Wzięła udział w akcji „Listy Daisy wracają do Wałbrzycha” – akcji sprowadzania do Wałbrzycha rękopisów rodziny von Hochebrg. Jedynm z jej sukcesów jest sprowadzanie do Książa materiałów archiwalnych, w tym spuścizny fotograficznej po ostatnim kucharzu Hochbergów – Louisie Hardouinie (ok. 200 archiwalnych zdjęć) oraz XVIII- wiecznej książki „Sächsische Chroniken”. Zarówno w pracy, jak i działaniach fundacji, a w tym i spotkaniach w kobiecym gronie między innymi w ramach Forum Kobiece Twarze, Biznes na Obcasach itp. popularyzuje wiedzę na temat życia księżnej, która może stać się inspiracją dla innych kobiet. Ponadto upowszechnia wiadomości, historię przede wszystkim związaną z Dolnym Śląskiem. Istotna jest tu forma przekazu, ponieważ z założenia nie mogą być to (i nie są) „pogadanki” przypominające lekcje historii. Jest współautorką lekcji zamkowych, oferty edukacyjnej.


Ewa Iwona Woźniak - jest członkiem wielu NGO-sów, jest trenerem edukacji pozaformalnej, z wykształcenia nauczycielką wychowania fizycznego. Od 2012 Prezes Fundacji Inceptum, która ma przede wszystkim misję, by wychowywać młodych Polaków na przedsiębiorczych Europejczyków. Kreuje projekty międzynarodowe, głównie współfinansowane ze środków zewnętrznych. Od 2014 Radna Powiatu Wałbrzyskiego. Wychowała dziesiątki młodych Dolnoślązaków, którzy obecnie z sukcesem pracują lub studiują w całej Europie. Wzbogaciła szkoły, głównie z Powiatu Wałbrzyskiego, o programy rozwojowe, głównie nauczania przedmiotów ścisłych oraz umiejętności społecznych i obywatelskich.  Ich cel to nauczanie przez działanie. Jako prezes Fundacji Inceptum współpracuje z organizacjami non-profit z całej Europy. To od nich podczas wizyt studyjnych, treningów, partnersko realizowanych projektów, pozyskuje dobre praktyki i ciekawe doświadczenia. To z nimi dzieli się efektami swojej pracy.  Lokalnie od lat blisko współpracuje ze Stowarzyszeniem Wspierania i Rozwoju Wsi Ecoeurowieś, w którym to kreuje programy rozwojowe dla szkół z terenów wiejskich. Od tego roku rozpoczęła współpracę z Fundacją Jawor, z która zorganizowała Niepubliczną Szkołę Podstawową w Głuszycy Górnej. Chce by stała się wyjątkowym miejscem zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.


Sylwia Zarzycka – zawodowo – radca prawny prowadząca Kancelarię Prawną we Wrocławiu, a społecznie – założycielka i prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią. Sylwia Zarzycka jest wielokrotnie nagradzana za działalność społeczną, tj. prowadzenie Fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Otrzymała dotychczas za tę działalność następujące nagrody: KRYSZTAŁOWE SERCE RADCY PRAWNEGO ; KANCELARIA PRO BONO; PROFESJONALISTA FORBESA; RADCA PRAWNY ROKU 2014 ; PRAWNIK PRO BONO 2015. Bodźcem do założenia przez Sylwię Zarzycką Fundacji było poznanie samotnej mamy śmiertelnie chorego dziecka – Elizy Kugler - i chęć pomocy rodzicom ciężko chorych dzieci, którzy muszą zrezygnować z siebie w celu opieki nad chorym dzieckiem. Fundacja opiekuje się dziś kilkudziesięcioma rodzinami w całej Polsce, w której znajdują się nieuleczalnie chore dzieci. Oprócz pomocy dzieciom Fundacja wspiera rodziców i opiekunów, którzy opiekują się chorymi dziećmi. 70% podopiecznych Fundacji to samotne matki, które musiały zrezygnować z pracy w celu opieki na dziećmi. Fundacja wspiera je psychicznie organizując pomoc psychologiczną dla potrzebujących rodziców chorych dzieci, remontuje mieszkania, kupuje węgiel i żywność, których niejednokrotnie brakuje. Fundacja dba także o rodzeństwo ciężko chorych dzieci, którego życie całkowicie podporządkowane jest chorobie brata czy siostry. Wysyła je na wakacje, kupuje książki i wyprawki do szkoły. W działalność fundacji obecnie zaangażowanych jest ponad 150 cenionych prawników z kilkudziesięciu kancelarii oraz biznesmeni. Ponadto fundację wspierają znani dziennikarze i artyści, którzy prowadzą aukcje fundacji i występują na aukcjach, min.: Marzena Rogalska, Marcin Żebrowski, Jarosław Kuźniar, Irek Bieleninik.


Danuta Ziętara - od 1963 roku jest społecznikiem z powołania. Mając 18 lat pracowała społecznie w komitetach sklepowych w PSS „Społem”, później w Radzie Nadzorczej  PSS "Społem", Zarządzie Miejskim Ligii Kobiet Polskich już jako członkini ZK LKP założyła koło nr.25  w SANEPiDzie w Szczecinku, Urzędzie Telekomunikacyjnym. Koła LKP z jej inicjatywy powstawały też w okolicznych wioskach; Polne, Nosibądy, Przybrda, Stępień i dużo kół przy zakładach pracy w Szczecinku. Jedną kadencje pracowała w Komisji Służby Zdrowia w ramach do Rady Miasta. Przez trzy kadencje  była Radną Rady Miasta w Szczecinku. Bardzo sobie ceni pracę w Sądzie Rejonowym w Szczecinku, przepracowała tu jako Kurator Społeczny 36 lat. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Kardiologicznym „Moje Serce” jest członkiem. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Dar Życia” zbierając tony odzieży dla potrzebujących. Zajmuje się pomocą osobom bezdomnym w Stowarzyszeniu „PRO-BONO” w Gałowie. Współpracuje z ZHP, Diabetykami czy Amazonkami. – Nie dyplomy, odznaczenia są ważne, najważniejszy jest uśmiech szczęśliwych dzieci, radość kobiet, którym udało się pomóc i uwolnić od męża tyrana, radość samotnych, schorowanych osób, które zawsze mają gdzie przyjść, posiedzieć spotkać się, które czują, że są potrzebne – uważa Danuta Zientara.
www.kobiecetwarze.pl

www.facebook.com/kobiecetwarze/

www.instagram.com/kobiecetwarze/11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie