Profesjonalistki Kobiecych Twarzy


Katarzyna Bartczak-Pokropska  w tej chwili jest dyrektorem finansowym w firmie BUDControlling. „Porwij za sobą ludzi i szanuj ich pracę” to jej sposób na zarządzanie. Uznaje całe doświadczenie zawodowe za sukces. Jest autorką koncepcji marketingowej i rozwoju wizerunku dla Rodzinnego Ośrodka Szkoleniowego w Osnabrueck. Była kierownikiem Samorządowych Projektów polsko-niemieckich w Euroregionie Pomerania. Jest także autorką badań infrastrukturalnych dla zadania „Transgranicznego rozwoju regionalnego” na zlecenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pełniła obowiązki: Kierownika i Kontrolera społeczno-środowiskowych badań empirycznych na zlecenie Ministerstwa Pracy w Bonn, Kontrolera finansowego w Hydrobudowie Wrocław, Xaver Riebel GmbH; dyrektora Oddziału Westerwelle Polska GmbH & Co. KG g.; kierownik projektu ds. finansowych przy budowie Stadionu Euro 2012 we Wrocławiu; specjalisty ds. Projektów Tauron TOK Sp. z o.o. Teraz koncentruje się nad rozwójem firmy BudControlling.


Dorota Barańska - biznes jest dla niej środkiem w osiąganiu takich celów jak promocja regionu, promocja Wałbrzycha i stała pomoc jednostkom i grupom wykluczonym, nie radzącym sobie. Organizuje od 8 lat największe w regionie wigilii na 1500 osób- wigilie te nie są dopasowane przez żaden urząd czy instytucje, a do tego Mikołajki dla tysiąca dzieci i paczki dla najbiedniejszych (także z własnych środków). Dodajmy, że jest właścicielką Restauracji i Hotelu Maria oraz firmy SirBud. Uważa, że nie ma rzeczy niewykonalnych, wszystko to kwestia podejścia, przemyślenia sprawy. W regionie wałbrzyskim jest prekursorką, która z powodzeniem przyczynia się do odrodzenia ruchu turystycznego i usług hotelarsko-gastronomicznych w tym miejscu. Za sukces zawodowy należy przede wszystkim uznać stworzenie, zarzadzanie i rozwój największej w skali obszaru, klientów i oferty  grupy hotelarskiej na Dolnym Śląsku: Hotel Maria (stale rozbudowany o kolejne budynki i kolejne propozycje ofertowe , np. małe zoo, czy kompleksowe SPA w 2013 roku; Hotel Maria- Helena; Hotel Zagórze (2014). Recepta na sukces? Dążenie do celu zawsze przez pryzmat dobra ludzi -  satysfakcja z wykonywanej pracy dzięki podziękowaniom i uszczęśliwionym np. nowożeńców – to  dodaje skrzydeł, energii i siły w codziennej pracy.


Małgorzata Bieniaszewska  od 2002 roku prowadzi firmę MB Pneumatyka, działającą w branży nie budzącej bezpośrednich skojarzeń z kobiecością. MB Pneumatyka produkuje złącza do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w pojazdach użytkowych. Życiowe motto Małgorzaty Bieniaszewskiej to słowa, których autorem jest Peter Drucker: „Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”. Sukcesy firmy, to sukcesy w zarządzaniu. – W 2002 roku stworzyłam firmę MB-Pneumatyka i od tego czasu powiększyliśmy grono naszych klientów kilkukrotnie, stając się liderem na rynku polskim i światowym. Jesteśmy jedną tylko z 5 firm w Europie produkującą złącza do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń pneumatycznych w pojazdach użytkowych. Współpracujemy z wszystkimi wiodącymi producentami układów hamulcowych i zawieszeń pneumatycznych na świecie – mówi Małgorzata Bieniaszewska i dodaje – Osiągniecie sukcesu nie jest przypadkiem, szczęściem, nie jest warunkowane koneksjami, to po prostu trudna, wytężona i systematyczna praca każdego dnia. To już Toyoda podkreślał, że, sukces nie pojawia się dzięki jednemu fenomenalnemu wynalazkowi, a dzięki wyznaczaniu celów, ich monitorowaniu i ciężkiej codziennej pracy w dążeniu do nich.  Receptą na sukces jest konsekwencja w działaniu.


Marylise Bougaret bliska jest myśl Mahatma Gandhi: „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro – Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie”. Najpierw, przez 3 lata, wykładała ekonomikę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Budapeszcie, w tym samym czasie pełniła obowiązki koordynatora rozwoju międzynarodowego i zarządzania projektami UE w nowoczesnym centrum E-Learning na Politechnice w stolicy Węgier oraz koordynatora rozwoju stosunków między przedsiębiorstwami a Wydziałem francuskojęzycznych inżynierów na tej samej politechnice. Od 13 lat jest dyrektorem SEGEPO-REFA Sp. z o.o. Preferowane metody zarządzania, jakie stosuje to zarządzanie przez cele na podstawie narzędzi SMART oraz motywowanie. Dzięki osiągnięciom zawodowym Marylise Bougaret, zakład Segepo-Refa uzyskał wiele prestiżowych nagród, które znacznie i niewątpliwie potwierdzają jego rozwój, m.in.:  II miejsce w kategorii „Najlepsza firma odpowiedzialnego biznesu” w konkursie Muflony w 2012 r, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy, Dolnośląska Nagroda Gospodarcza za 2014r;  Certyfikat Wiarygodności Biznesowej Duns & Bradstreet, Wyróżnienie Gazela Biznesu za rok 2014,  Wyróżnienie Diamenty Forbes 2014 i 2015 w kategorii firm o poziomie przychodów 5-50 mln pln.  Pytana co miało największy wpływ na odniesione sukcesy, odpowiada, że połączenie determinacji, ciężkiej pracy i systematyczności.


Katarzyna Budzis z KBS Kapitał Bezpieczeństwo Serwis współpracuje zajmując się doradztwem i pośrednictwem finansowym oraz ubezpieczeniowym. Wobec zatrudnionego przez nią zespołu wybiera współpracę opartą na partnerstwie w biznesie, indywidualnym podejściu, ludzkim spojrzeniem na problemy, wspólnym ustalaniu metod działania (burze mózgów), nowoczesne metody pracy (mapy myśli ), praca zespołowa. Sukcesy? Wielokrotnie nagradzana przez KBS za wyniki sprzedażowe;  w 2005 oraz 2006 roku została Złotą Laureatką Europejskiej Akademii Ubezpieczeń organizowanej przez ,,Gazetę Ubezpieczeniową”; jest Sygnatariuszem Kodeksu Etyki PIPUiF od początku jego utworzenia; w 2011 roku uzyskała honorowy tytuł ,,Ambasadora Kodeksu Etyki” nadany przez Prezesa Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych; Laureatka plebiscytu ,,Kobieta Sukcesu Regionu Wałbrzyskiego” organizowanego przez ,,Panoramę Wałbrzyską”. W tak wymagającej w branży finansowej pracuje 15 lat, a od 10 jest dyrektorem.


Dorota Kwiatkowska-Ciotucha - od 1988 r. pracownik naukowo – dydaktyczny w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 1997 r. zatrudniona na stanowisku adiunkta w tej Uczelni (doktorat z nauk ekonomicznych, specjalność prognozowanie). Od 2009 r. pełniąca funkcję kierownika Działu Obsługi Projektów Rozwojowych UE we Wrocławiu. Od 2006 r. współzałożycielka i prezes zarządu rozpoznawanej na rynku firmy Dobre Kadry. Centrum badawczo – szkoleniowe sp. z o.o. zajmującej się głównie tzw. trudnymi grupami na rynku pracy, w tym osoby z niepełnosprawnością, 50+, osoby nieaktywne zawodowo. Od 2007 r. ekspert Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego. Pytana o receptę na sukces, odpowiada: Dużo pracy, świetny zespół, dobra motywacja, znajomość tematu, trochę pracoholizmu i super koleżanka z biurka naprzeciwko, na którą zawsze można liczyć. W czym ta recepta pomogła? Utworzenie prawdopodobnie jedynej w Polsce samofinansującej się jednostki osadzonej w strukturach publicznej uczelni, pracującej w systemie projektowym. Pozyskanie 12 projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego na łączną kwotę blisko 80 mln zł, z których dotychczas skorzystało ok. 13 tys. osób. Realizacja 3 międzynarodowych projektów z programu Uczenia się przez całe życie, w tym 2 w ramach programu Jean Monnet. Zbudowanie sieci współpracujących z uczelnią pracodawców.


Jadwiga Chudyk – jest prezesem spółki Koloryt działającej od 1991 roku. Uważa, że Tylko jakość jest przyszłością. – Firma istnieje od 1991 roku i się rozwija. Od małej firmy, która sprzątała  2 sklepy we Wrocławiu doszliśmy do działalności na terenie całego kraju.  Zatrudniając 600 osób staramy się aby duch współdziałania obecny był każdego dnia. Cieszę się tym , że wielu z naszych pracowników, związanych z naszą firmą od lat dzieli wraz z nami to nastawienie. Od 24 lat poprzez naszą codzienną pracę staramy się kształtować pozytywny wizerunek zawodowy Pracowników, których zadaniem jest po prostu sprzątanie – wyjaśnia Jadwiga Chudyk. Firma, którą zarządza jest spółką rodzinną, a zarazem doskonałym dowodem na łączenie prywatności i pracy w dobrym tego słowa znaczeniu.


Anna Chmielewska jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych. Jest również radną gminy Długołęka, współorganizatorką i wiceprezesem Stowarzyszenia w Kobiecym Kręgu oraz członkinią rady sołeckiej w Kiełczowie. Credo, jakie przyświeca Annie Chmielewskiej to: „Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem”. Ma na swoim, a zarazem firmy koncie wiele sukcesów m.in.: wyróżnienia Prezesa NBP, Nominacje w Gazelach Biznesu. Trzykrotnie była laureatką plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najbardziej Wpływowe Kobiety Dolnego Śląska. Natomiast w 2013 roku otrzymała nominację w konkursach „Aktywność kobiet”, „Kobiece twarze” i „Sukces pisany szminką”.


Ewa Czerchawska kieruje się w życiu mottem, że: „ludzie przede wszystkim”. Jest lekarzem stomatologiem, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu i prezesem kliniki Mediconcept, którą budowała od samego początku pracując całymi dniami w celu zbudowania marki i zdobycia zaufania pacjentów. Ewa Czerchawska jest również członkinią Koła Transplantologicznego. Dzięki determinacji oraz starannemu doborowi współpracowników osiągnęła swój cel.  Udało jej się stworzyć firmę, która stawia na pierwszym miejscu pacjenta, ale również dba o swoich pracowników. Dzięki takiemu podejściu, praca staje się przyjemnością, a pozytywna atmosfera wśród pracowników również pozytywnie wpływa na zadowolenie pacjentów. Oprócz pracy włożonej w budowę firmy, swój czas poświęciła również na udział w licznych szkoleniach w Polsce i za granicami kraju, aby podnieść swoje kwalifikacje.


Urszula Drabik – Prezes zarządu Śnieżka Invest, firmy istniejącej od 1946 roku. Jej maksymą są słowa: Jeżeli problem da się rozwiązać to nie ma powodu do zmartwień. A jeżeli problem jest nie do rozwiązania to martwienie się jest bez sensu. Upór, intelekt, rywalizacja -  to podstawowa motywacja.  W pracy zapominamy o pracy, liczą się cele. Nie obrażamy się na intelekt. Firma to ludzie. Idea ta sprawdza się wyśmienicie (pisząc wyśmienicie przyznajemy, że nie możemy uciec od porównań konsumpcyjnych trącących o łakocie), ponieważ Urszula Drabik od 20 lat nieprzerwanie pracuje na stanowiskach zarządzających specjalizując się restrukturyzacją firm produkcyjnych. Prowadzona od 5 lat restrukturyzacja przynosi wyczekiwane efekty w postaci niezaprzeczalnego rozwój firmy, wzrostu produkcji i sprzedaży. Doświadczenia innych firm produkcyjnych powstałych w poprzednim systemie gospodarczym dowodzą, że transformacja gospodarcza i powrót do lat świetności zdarza się rzadko, czego chlubnym wyjątkiem jest Śnieżka Invest.


Jolanta Drozdowska – Prokurent, Dyrektor Administracyjny w spółce Sonel. Preferuje w zarządzaniu współpracę, podejście partnerskie, bazowanie na wiedzy i doświadczeniu personelu. Kieruje się myślą, że to, co najlepsze, jest przed nami. Otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi 2014 r. nadany przez Prezydenta RP; wieloletni członek Rady Sudeckiej Izby Przemysłowo Handlowej w Świdnicy; odznaczona Srebrną Odznaką Honorową Sonel S.A. 2014 r., złotym medalem za długoletnią służbę nadany przez Prezydenta RP 2009 r. Subiektywny recepta na sukces zawodowy to: pozytywne podejście do wszelkich aspektów życia, wiara w siebie i własne możliwości, dbałość o rozwój osobisty i pogłębianie wiedzy.


Mariola Dudziak – od początku 2005 roku jest Dyrektorem Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. - W najmniejszym stopniu nie uważam, że mogę te sukcesy przypisać sobie, jednak w okresie od 2005 r. szpital ma na koncie wiele osiągnieć i wyróżnień: dwukrotna nagroda gospodarcza Muflony za wybudowanie ośrodka psychiatrii (opieka stacjonarna, dzienna, poradnia specjalistyczna dla dorosłych , objęcie opieką psychiatryczną  dzieci i młodzieży, powstanie jednego z najnowocześniejszych w Polsce centrum pulmonologii, od lat w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych szpitali wg rankingu „Rzeczpopospolitej”, w rankingu szpitali  FORBES - 11 miejsce w Polsce w kategorii Szpitale Wojewódzkie za 2013 r., jesteśmy pionierami we wprowadzanie szeroko pojętego programu E-zdrowie (elektronicznej wymianie informacji pomiędzy innymi ośrodkami medycznymi, elektroniczna dokumentacja medyczna), rozwój współpracy z firmą Affidea, która daje bezpieczeństwo pacjentom onkologicznym polegające na kompleksowym leczeniu począwszy od  szerokiej diagnostyki,   leczenia w oddziale onkologii i chirurgii onkologicznej  i radioterapii realizowanej przez ośrodek  Affidea – wyjaśnia Mariola Dudziak. Jej credo zarządzania to: organizacja pracy, organizacja i dobór zespołów pracowników oraz niezbędnych środków materialnych podporządkowany jest realizacji misji szpitala „ ratować, leczyć, zawsze dawać nadzieję”.


Monika Galos – Prezes w Dworku Galosa – pracuje w branży związanej z turystyką, gastronomią, hotelarstwem. Skutecznie kierować jej tym przedsięwzięciem pomaga zasada, że „szczęśliwy klient to spełniony pracownik i zadowolony Prezes”. Dworek Galosa był Laureatem plebiscytu WESELE MARZEŃ zorganizowanym przez Gazetę Wrocławską w kategorii „NAJLEPSZE MIEJSCE NA WESELE” w 2014 roku; ponad 99% pozytywnych opinii na temat firmy i Prezes w postaci komentarzy klientów na kilkunastu różnych forach, branżowych stronach internetowych, Facebooku  oraz opinie zadowolonych klientów umieszczane we wszystkich możliwych miejscach w Internecie oraz ogromna skala i naturalna spontaniczność komentarzy świadczą – zdaniem Moniki Galos – o ich prawdziwości  i są jej największym sukcesem zawodowym. – Moja recepta na sukces zawodowy - oddać się pracy całym sobą. Robić wszystko najlepiej jak się potrafi, być szczerym w tym co się robi, kochać to i poświęcać się. Przy czym czerpać z tego siłę do dalszego działania i mieć zadowolenie – zdradza Prezes Dworku.


Magdalena Gargula – właścicielka firmy Ga-Ma Transport – Mam jasno postawiony cel i dążę do jego realizacji z pomocą dobrych, sprawdzonych, wieloletnich pracowników, którzy są jednym z filarów mojej firmy – mówi o sposobie zarządzania firmą. Kieruje się zasadą: Traktuj innych ludzi tak, jak Ty byś chciał być traktowany. O sukcesie mówi, że: jest tak, jak z małym dzieckiem, które uczy się chodzić. Musi wielokrotnie się przewrócić, aby wstać, wyciągnąć wnioski i próbować dalej- czyli rzetelność i determinacja w realizacji zaplanowanych działań. Nie poddawanie się pomimo przejściowych trudności. Jest zdania, ze przede wszystkim systematyczna, nierzadko ciężka praca pozwoliły jej osiągnąć własne sukcesy.

W tej kategorii nominowane były również Estera Grabarczyk i Barbara Gronowska, Marlena Bielecka, o których pisaliśmy już wcześniej, podobnie jak o Monice Krawczyk-Rudnickiej. Trzeba jednak dodać, że każda z tych kobiet realizuje się zawodowo jak i prywatnie, społecznie w pełni i ich udział w kilku kategoriach jest uzasadniony.

dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk - dyrektor ds. edukacji i rozwoju, trener, doradca, coach w Centrum Innowacji ProLearning Agnieszka Kołodziejczyk. Bliska jest jej myśl: „Najwięcej dowiadujemy się o sobie przeglądając się w oczach drugiego człowieka”. Autorka kilkunastu publikacji popularno-naukowych w zakresie zarządzania zespołem sieciowym i wirtualnym, kompetencji menedżerskich, mentoringu i  coachingu. Współautorka książek „Narracje biznesowe”, „Teatr organizacji” pod red. prof. Kazimierza Perechudy oraz „Kapitał ludzki w strukturach wirtualno-sieciowych” pod red. prof. Zbigniewa Antczaka. Wydane publikacje dot. coachingu i nowoczesnych metod zarządzania (spis w załączeniu). Prelegentka i uczestniczka konferencji branżowych i naukowych. Doktor nauk ekonomicznych, o specjalności kompetencje menedżera w kierowaniu zespołem wirtualnym i sieciowym oraz inżynier elektronik. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Skuteczny menedżer nowoczesnej firmy oraz Marketingowy wpływ na Nabywcę. Certyfikowany mentor i coach ICF oraz Certyfikowany Trener MATRIK.


Iwona Agnieszka Łebek - wójt Gminy Długołęka od 2000 roku, do swoich sukcesów zalicza między innymi: udział w finale ogólnokrajowego konkursu organizowanego przez TVP na najlepszego wójta w Polsce pn. „Wójt Roku”w latach 2004, 2005, 2009, 2011, 2012,2013 i 2014, wyróżnienie w kategorii "EKO-Wójt" w latach 2012 i 2013; nominacja do tytułu „Niezwykła Polka 2008”; Perły Samorządu 2012 – VII miejsce w kategorii włodarz w gminie wiejskiej; odznaczenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla samorządu rolniczego" dla wójta gminy Długołęka (2013), ale także fakt, że w 2000 roku, kiedy obejmowała urząd wójta, gmina Długołęka liczyła 17 tysięcy mieszkańców, a jej budżet wynosił niewiele ponad 20 mln zł, a teraz wpływy do gminnej kasy wzrosły czterokrotnie, a liczba mieszkańców zwiększyła się o połowę. Według Iwony Agnieszki Łebek receptą na sukces jest sympatia i szacunek do ludzi - „Trzeba lubić ludzi, szanować ich i wsłuchiwać się w ich potrzeby. W pracy samorządowca nie można kierować się własnymi ambicjami lecz dobrem wspólnym”.


Daria Michalska – dyrektor Szkół Niepublicznych w Bielawie. – Od samego początku mojej  działalności zależało mi  na budowaniu partnerskich relacji z szeroko pojętym otoczeniem lokalnym, samorządami, organami nadzoru pedagogicznego, dyrektorami i nauczycielami wedle zasady, że polska szkoła jest jedna – mówi Daria Michalska i zapewnia, ze początki były naprawdę wyzwaniem, któremu – jak widzimy teraz – udało się sprostać. Dzisiaj Szkoły Niepubliczne kształcą łącznie około 300 uczniów i słuchaczy. Od 2005 roku mają swoją stałą lokalizację, stylowy budynek, dobrze wyposażone pracownie, bazę do realizacji procesu dydaktycznego w sposób nowoczesny zgodnie z duchem czasu. Korzystamy z nowych technologii i multimediów. Więcej  http://www.michalska.pl/, http://pead.pl/, http://dzierzoniow.pead.pl/, http://www.smolec.pead.pl/


Iwona Mielczarek-Kawałko – Prezes Zarządu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodni „Kosmonautów”. Neurolog, epidemiolog, posiada również specjalizację w medycynie fizykalnej. Za sukces zawodowy traktuje awanse na stanowiska kierownicze w administracji rządowej i samorządowej oraz uzyskane certyfikaty jakości ISO w kierowanych przez nią firmach, Certyfikat Przyjaznej Przychodni, a także Diamenty Forbesa 2014 w kategorii 5-50 mln zł. Receptą na sukces uważa zbudowanie kompetentnego zespołu pracowników, który pracuje systematycznie nad jasno określonymi celami.


Marta Olejkiewicz – Wiceprezes Zarządu ZUPBADURA, świdnickiej firmy produkującej urządzenia na potrzeby rynku wydobywczego, naftowego i gazowego. Preferuje metody zarządzania stawiające na stały rozwój, z zastosowaniem nowoczesnych systemów produkcji, innowacji oraz w oparciu o szkolenia dla pracowników. Uważa, ze sprawdza się zdanie: „dobrzy szefowie przyciągają dobrych pracowników”. Doświadczenie zdobywała także prowadząc własną firmę, również, bo z tą branżą jest niemal na stałe związana, o charakterze produkcyjnym.


Dorota Pawnuk – Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin. Myśl, która przyświeca jej pracy to słowa kardynała Stanisława Wyszyńskiego: „Człowiek jest wtedy w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać, Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem”. – Największym sukcesem zawodowym w mojej karierze był ponowny wybór na Brumistrza Miasta i Gminy Strzelin w wyborach samorządowych w 2014 roku. W pierwszej turze, z pośród 5 kandydatów, uzyskałam poparcie 55,27% głosujących – mówi burmistrz. Jej recepta na sukces to polaczenie konsekwencji, zaangażowania i wytrwałości w działaniach.


Wioletta Polak-Bodziony – specjalista do spraw komunikacji w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria” S.A., z gdzie od 2007 roku odpowiada między innymi za informację marketingową na zewnątrz i wewnątrz firmy, opracowywanie i wdrażanie strategii komunikacji, a także współpracę z samorządem. Wyróżniona m.in. jako: Przyjaciel Wałbrzyskiej Piłki Siatkowej. TS Victoria PWSZ Wałbrzych; Dyplom „Przyjaciela Dziecka” . Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wałbrzych; Złote serce- za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wrażliwość na ludzkie cierpienie. Wspólnota Samorządowa Biały Kamień-Konradów; Przyjaciel Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, Wałbrzych, ale to tylko kilka przykładów z długiej listy. Jej subiektywna recepta na sukces: „Pielęgnować zainteresowania, wiedzieć, czego się chce, posuwać się cierpliwie wytyczoną drogą, stawiać na własny rozwój, mierzyć wysoko. Być świadomym, że dzierżymy ster swojej kariery”. 


Paulina Pyka – Prezes Zarządu Face and Body Institute. Wcześniej, od 2004 koordynatorka Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Elisabeth Dancey w Londynie. – Założenie w wieku 22 lat firmy – kliniki medycyny estetycznej z Brytyjską wspólniczką, zarządzanie lekarzami 2 razy starszymi od siebie, bycie grafikiem, recepcjonistką, managerem, szefem, zaopatrzeniowcem, studentką 2 kierunków w jednym. Z perspektywy czasu od 9 lat prowadzenie z sukcesem firmy, która każdego roku zatrudnia coraz więcej osób, jest rozpoznawana na rynku usług medycznych i beauty w Krakowie i również w innych miastach – odpowiada pytana o sukces, ale tych ma zdecydowanie więcej, a do nich dodaje jeszcze jeden, osobisty – Po 7 latach prowadzenia działalności wyjeżdżanie na wakacje z wyłączonym telefonem i bez zasięgu komputera / Internetu oraz powrót do aktywności fizycznej. Jest również kobietą inspirującą inne kobiety do działania, doradza dzisiaj tym, którzy zaczynają prowadzić własną firmę.


Daria Rodak – właściciel Centrum Trychologii i Masażu DARMASS oraz trycholog. Kieruje się zasadą: „znajdź pracę, która będzie twoją pasją, a już nigdy nie będziesz musiał pracować”. Szczególnie ważne są dla nie te codzienne małe sukcesy, które układają się w zadowolenie i satysfakcję z pracy. Jest współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Trychologów. Jej subiektywna recepta na sukces to marzenia, które się spełniają, oczywiście nie same, bo do tego potrzebne są nasze działania, ale marzenia są początkiem sukcesów. Jest jednym z pierwszych trychologów w Polsce, a pierwszym w Wałbrzychu. Obserwuje jak rozwija się ten zawód od samych początków, ale jednocześnie widzi potrzebę nieustannego kształcenia się w tej dziedzinie.


Jolanta Suława – Prezes Zarządu w DZT Service. Łączenie stanowczości z kobiecą wrażliwością w zarządzaniu firmy jest jej metodą, która, jak widzimy, sprawdza się. Pytana o sukces odpowiada, że to przede wszystkim Utrzymanie  i rozwój w zmienianych się warunkach gospodarczych firmy zajmującej się  produkcja i sprzedażą  energii cieplnej. Wprowadzenie do firmy nowych źródeł przychodów. Dodajmy, że jest mamą dwójki dorosłych dzieci, żoną, babcią czworga wnucząt. Receptę na powodzenie widzi w dążeniu do celu, realizacji planów zawodowych równoległe z prowadzeniem udanego życia prywatnego pełnego pasji i radości z rodziny. Jest aktywną podczas przedsięwzięć charytatywnych na Dolnym Śląsku  m.in. Bale charytatywne na rzecz Wałbrzyskiego Hospicjum, spiera od ponad 10 lat wałbrzyskie BWA. Promuje także młode lokalne talenty sportowe od wielu lat pomagając w finasowaniu Klubu Kolarskego Górnik oraz  Klubu Pływackiego Rekin.


Bernadeta Tomków – właściciel BESTA PPHU EXP-IMP BERNADETA TOMKÓW, dodajmy firmy, która istnieje od 1983 roku, a tu już można uznać za sukces. Z sukcesów zawodowych należy wymienić opatentowane oferowane produkty, liczne nagrody, jak: Dolnośląska Nagroda Gospodarcza, Dyplom z nagrodą PIP, wieloletni udział w Dolnośląskim Certyfikacie Gospodarczym, czy uczestnictwo w programie Biała Lista. Drogą do sukcesu, jej zdaniem, jest ciężka praca i jakość oferowanego produktu. W doświadczeniu zawodowym może się pochwalić 52-letnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych i zarządzających.


Renata Wrona - właścicielka PRIME IMAGE, PR Managerka, coach, trenerka. Wierzy w pracę samodzielną współpracowników, ponieważ rozwija kreatywność i daje motywację do pracy. Jej złota myśl zarządzaniu: „Gdy kobiety przestają rywalizować, a zaczynają się wspierać i motywować w biznesie, osiągają doskonałe rezultaty. Dlatego ja nie zarządzam ludźmi, lecz wspólnie z ludźmi zarządzam projektami”. Wierzy, że wszyscy możemy znacznie więcej niż nam się wydaje. Jest pewna, że kobieta może być doskonałym przedsiębiorcą i managerem, łącząc życie zawodowe z życiem prywatnym i macierzyństwem. Jest ekspertką w zakresie kreowania wizerunku firm oraz Personal Brending’u; certyfikowanym Coachem ACC ICF, dyplomowaną Trenerką rozwoju osobistego. Autorka poradnika dla kobiet „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, który zostanie wydany w lutym 2016 roku. Prowadziła również  pro bono cykl warsztatów dla osób wykluczonych społecznie oraz dla więźniów Aresztu Śledczego w Warszawie oraz wspieram działania fundacji VERBA, działającej przeciw wykluczeniu ludzi niepełnosprawnych.


Agnieszka Wróblewska - Dyrektor Personalny na Polskę oraz  Dyrektor ds. Bezpieczeństwa EMA EMEA, dodatkowa funkcja: Sekretarz Generalny Electrolux Work Council . Jej preferowane metody zarządzania to: zarządzanie przez cele, zarządzanie kompetencjami, lean management, a złota myśl, jaka temu przyświeca: „Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza". Najpierw pracowała dla Grupy Kapitałowej PCC Rokita, a następnie w 2006 roku, kiedy to Electrolux postanowił, że to właśnie Polska, a dokładniej Dolny Śląsk będzie największą bazą produkcyjną dla firmy. Tworzyła od podstaw fabrykę Electrolux w Oławie, największą w polskich strukturach firmy. Od początku była też odpowiedzialna za koordynację pracy wszystkich Menedżerów HR i działów HR w Polsce, uczestnicząc aktywnie w uruchamianiu kolejnych dwóch fabryk Electrolux na Dolnym Śląsku. Od początku jest też odpowiedzialna za opracowywanie i egzekwowanie strategii HR dla całej firmy w Polsce, koordynując pracę sześciu oddziałów firmy w Polsce. Obecnie odpowiada za kwestie bezpieczeństwa we wszystkich fabrykach Electrolux w Europie i na Bliskim Wschodzie. Udanie łączy  karierę zawodową z udanym życiem rodzinnym (dwoje dzieci), dowodząc, że można łączyć rozwój osobisty i zawodowy z posiadaniem rodziny.
www.kobiecetwarze.pl

www.facebook.com/kobiecetwarze/

www.instagram.com/kobiecetwarze/5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie