Z pomocą kobiecym strefom intymnym - byś znów mogła cieszyć się swoim ciałem!


Kobiecość, intymność, seksualność - bez zadowolenia w tych obszarach, trudno jest cieszyć się codziennością i móc w pełni realizować swoje potrzeby. Jest to niezwykle ważna kwestia i bardzo dobrze wiedzą o tym specjaliści z MedBeauty w Świdnicy, z doktorem Andrzejem Kępą na czele. Czym jest zabieg laserem Mona Lisa Touch, który oferują? Dla kogo jest przeznaczony i jak oddziałuje na kobiece strefy intymne?

Kobiecość, która boli

Intymne części ciała wciąż stanowią dla wielu osób temat tabu. Nie można jednak udawać, że problemy z nimi nie istnieją. Tym bardziej, że nie są one wcale rzadkie. Wiele kobiet boryka się z trudnościami, jakie są skutkiem np. porodu - zmieniony wygląd warg sromowych oraz krocza, czy też poczucie nadmiernego luzu w pochwie. Nieco starsze kobiety zmagają się zaś z konsekwencjami związanymi z okresem okołomenopauzalnym, m.in. z suchością pochwy, czy bolesnymi stosunkami. Jeśli do tego dochodzi też wysiłkowe nietrzymanie moczu, trudno jest czuć się w swoim ciele komfortowo.

Wszystko to, niezależnie od wieku, może powodować nie tylko konsekwencje zdrowotne, jak np. częste infekcje, ale także emocjonalne. Po pierwsze, spada poczucie atrakcyjności i trudno jest zaakceptować swoje ciało. Po drugie, unika się bliskości z partnerem. Może stać za tym wstyd, ale może być to także fizyczny dyskomfort podczas zbliżenia. Koniec końców cierpi na tym relacja, a życie seksualne zamiast dawać spełnienie, zaczyna kojarzyć się z niepotrzebnym stresem. Czy naprawdę warto, by tego typu doświadczenia owiane były jakimkolwiek tabu?

Laseroterapia idzie z pomocą

Medycyna, a konkretnie ginekologia estetyczna, odpowiada właśnie na tego typu potrzeby, a z myślą o kobiecych strefach intymnych powstał laser Mona Lisa Touch. Przeprowadzane nim zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i w pełni dopasowane do potrzeb tak bardzo delikatnych części ciała. Co ważne, zabieg nie jest bolesny. W jego trakcie można co najwyżej odczuwać ciepło lub mrowienie.

Z jakimi problemami radzi sobie laser Mona Lisa Touch?

  • Zmiany w wyglądzie oraz niezadowolenie z estetyki stref intymnych

  • Suchość pochwy

  • Luźność pochwy

  • Częste infekcje, podrażnienia

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu


Jak działa opisywana tu laseroterapia?

Jeśli pod uwagę weźmiemy problem z nietrzymaniem moczu, to kluczowe jest wzmocnienie przedniej ściany pochwy. Dochodzi do niego dzięki oddziaływaniu lasera na nabłonek, który buduje błonę śluzową pochwy. Jego komórki zostają zagęszczone, co pozwala odzyskać kontrolę nad oddawaniem moczu.

Zabieg przeprowadzany przy użyciu lasera Mona Lisa Touch pomaga też przywrócić odpowiednie pH pochwy. Wpływa to na lepszą ochronę przed wszelkimi infekcjami, co podkreślają specjaliści ze świdnickiej kliniki MedBeauty. Zwiększona zostaje też elastyczność, napięcie oraz nawilżenie, w czym pomaga pobudzenie produkcji kolagenu w błonie śluzowej. Jest to bowiem jedno z najważniejszych białek odpowiadających właśnie za jędrność oraz gładkość naszego ciała.

Nie bój się sięgnąć po wsparcie!

Warto przy tym pamiętać, że najważniejsze jest jak najszybsze poszukanie pomocy. Nieraz jednak, wspomniane wyżej tabu, hamuje kobiety przed zgłaszaniem się z tego typu problemami do specjalistów. Przez to może być później potrzebna większa liczba zabiegów, albo konsekwencje negatywnych zmian mogą okazać się wręcz niemożliwe do całkowitego usunięcia.

Wczesne zgłoszenie to często ograniczenie liczby zabiegów do minimum. Nieraz do pokonania problemu wystarcza bowiem tylko jedna wizyta! Z drugiej strony, szybka interwencja, szczególnie wśród kobiet wchodzących w wiek okołomenopauzalny, stanowi też swego rodzaju prewencję. Wczesna reakcja, to ograniczenie skutków, jakie mogą przynieść organizmowi intensywne zmiany hormonalne.

A co z efektami zabiegu? Ciało potrzebuje oczywiście chwili na regenerację, a dopiero co rozbudzone procesy naprawcze muszą mieć szansę, by zadziałać. Pierwsze rezultaty odczuwane są jednak już po około 2 tygodniach po zabiegu, a pełen efekt ocenić można po upływie miesiąca. Jakże dużo może się dzięki temu zmienić - warto dać sobie szansę!

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu laserem Mona Lisa Touch? Umów się na konsultację w świdnickiej klinice MedBeauty Aesthetic Clinic Kepa!
www.kobiecetwarze.pl

www.facebook.com/kobiecetwarze/

www.instagram.com/kobiecetwarze/


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie